reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RTL Group przejmuje działalność w Belgii

dodano: 2020-12-07 15:50
autor: RO | źródło: lesoir.be

RTL Belgium Grupa medialna RTL przejęła akcje mniejszościowych udziałowców belgijskich i jest teraz właścicielem 100% udziałów w RTL Belgium, producentem krajowych stacji radiowych RTL-TVI, Club RTL, Plug RTL i radia Bel RTL.

wort.lu
RTL Group


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Luksemburski RTL Group posiadał dotychczas 66% udziałów w RTL Belgium, a pozostałe 34% było w rękach belgijskich udziałowców – od 1985 roku poprzez d'Audiopresse, spółkę joint venture grup medialnych Rossel, IPM i Mediahuis. Transakcja, której kwota nie została ujawniona, zostanie zrealizowana gotówką.

Będziemy nadal inwestować w RTL Belgium i przyśpieszać transformację działalności, w szczególności za pośrednictwem usług transmisji strumieniowej, technologii reklamowych i danych

- komentuje RTL Group w komunikacie prasowym, zaznaczając, że belgijscy partnerzy pozostaną blisko związani grupy RTL.

RTL Belgium obejmuje trzy kanały telewizyjne (RTL-TVI, Club RTL, Plug RTL) oraz rozgłośnie radiowe Bel RTL, Radio Contact i Mint. W przypadku radia udziałowcami byli Rossel i Lemaire Electronics. Portfolio mediowe RTL Belgium zawiera również usługę strumieniową RTL Play i portal informacyjny RTLInfo.be.

W osobnym komunikacie prasowym, grupy medialne Rossel, IPM i Mediahuis zdają sobie sprawę, że w obecnym kontekście transformacji mediów cyfrowych, przyśpieszanie pojawiania się nowych zastosowań ma kluczowe znaczenie dla RTL Group, która dąży do wszelkiej współpracy między spółkami zależnymi. Jednak nie ułatwia to obecna konfiguracja akcjonariuszy.

Po wielu latach owocnej współpracy, akcjonariusze mniejszościowi i RTL Group zgodzili się, że w przyszłości bardziej efektywne będzie, aby działalność telewizyjna RTL w Belgii była w 100% kontrolowana przez RTL Group. To samo dotyczy działalności radiowej RTL, której mniejszościowymi udziałowcami od 2006 roku są Rossel i Lemaire Electronics

- dodają.


Źródło: lesoir.be 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 45cm

Aluminiowy stojak ścienny 45cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

72 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...