reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Express-AMU3 i Express-AMU7 dopiero pod koniec 2021

dodano: 2020-12-07 17:04
autor: RO | źródło: cableman.ru

Kosmiczeskaja Swiaz (RSCC) Wyniesienie dwóch satelitów telekomunikacyjnych Express-AMU3 i Express-AMU7 zostało przesunięte na koniec 2021 roku. Informuje o tym szef państwowej agencji Roskosmos, Dmitrij Rogozin, na swojej stronie na Facebooku.

https://spacenews.com/wp-content/uploads/2016/06/Eutelsat-Hot-Bird-fleet-wide-image-879x385.jpg
satelity orbita kosmos


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W czwartym kwartale przyszłego roku planujemy rakietą Proton-M podwójny start, wynosząc na orbity docelowe zarówno Express-AMU3, jak i Express-AMU7 – pisze Rogozin. Szef Roskosmos podał, że Informacionnyje Sputnikowyje Sistemy (ISS) im. Reszetniewa zakończyły montaż satelity Express-AMU3.

Express-AMU3 ma trafić na pozycję 96,5°E, natomiast Express-AMU7 ma zająć 145°E. Satelity zostaną wyprodukowane przez rosyjskie zakłady Reszetniewa i europejską firmę Thales Alenia Space Italia. Nowe urządzenia przeznaczone są do świadczenia usług łączności stacjonarnej, mobilnej, cyfrowej telewizji i radia, szybkiego dostępu do Internetu, a także transmisji danych w Federacji Rosyjskiej i za granicą.

W październiku 2020 roku dyrektor generalny ISS Nikołaj Testojedow powiedział, że satelity Express AMU3 i Express AMU7 mają zostać wyprodukowane i wyniesione w 2020 roku, ale plany utrudniła pandemia COVID-19.

Źródło: cableman.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...