reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Piracka sieć zlikwidowana w Algierii

dodano: 2020-12-05 13:14
autor: Mr. Hacker | źródło: Aïn el Beïda Police

piratage algerie police piractwo360px.jpg Według algierskich służb bezpieczeństwa, w Algierii zlikwidowano piracką sieć nadawczą oraz przejęto sprzęt do emisji. Piraci urządzili sobie nielegalne centrum nadawcze w mieście Al-Ajn al-Bajda (fr. Aïn el Beïda) mającym 100 tys. mieszkańców (głównie Berberów) na wschodzie Algierii (500 km od Algieru, 170 km od Morza Śródziemnego i 130 km od Tunezji). Policja aresztowała osoby, które „były zaangażowane w nielegalną działalność nadawczą" i to bez koncesji.

Algerie police
piratage algerie police piractwo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Piraci stworzyli „specjalne centrum nadawania kodowanych kanałów telewizyjnych”.
Nielegalne centrum nadawało zagraniczne, płatne kanały sportowe i filmowe na częstotliwościach naziemnych w zamian za miesięczny abonament, co jest surowo zabronione w Algierii i wymaga odpowiedniej koncesji od stosownych władz na działalność audiowizualną.

Policja, we współpracy ze służbami miejskiej policji w Al-Ajn al-Bajda, zintensyfikowała poszukiwania i była w stanie zlokalizować centrum transmisyjne, które okazał się być umieszczone na dachu jednej z rezydencji, na którym zainstalowano kilka anten nadawczych i odbiorniki.

Określono również tożsamość właściciela tej nieruchomości, lokalizację sklepu komercyjnego prowadzącego sprzedaż kart do tej dystrybucji oraz tożsamość jej właściciela.

Po zakończeniu wszystkich procedur prawnych, w porozumieniu z lokalną prokuraturą, dokonano oględzin domu i sklepu, a operacja doprowadziła do zajęcia sprzętu technicznego używanego w nadawaniu naziemnym, a mianowicie dużej anteny do transmisji, enkodery, oryginalne dekodery operatora beIN Sports oraz karty dostępu do dekodowania płatnych kanałów.

Podejrzani po zatrzymaniu zostali przeniesieni do aresztu w Al-Ajn al-Bajda, gdzie wytoczono przeciwko nim sprawę karną. Będą ścigani za posiadanie wrażliwego sprzętu obcego pochodzenia w wyniku przemytu i uszkodzenia systemów przetwarzania danych oraz nadawanie nielegalnych kanałów telewizyjnych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Nakładka dachówka z wpustem - ceglasta

Nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

115 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...