reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koniec Eurosport Player? Zostanie wchłonięty przez discovery+ [akt.]

dodano: 2020-12-08 11:45 | aktualizacja: 2020-12-08 20:58
autor: Anita Kaźmierska | źródło: sportspromedia.com/satkurier.pl

Eurosport Player Kanały Eurosport 1 HD i Eurosport 2 HD zawitają wkrótce do oferty Playera, wynika z nieoficjalnych informacji satkurier.pl. Będą one dostępne w osobnym pakiecie, który oprócz dwóch kanałów linearnych będzie obejmował również bibliotekę powiązanych treści VOD. Co więcej, jak podaje SportsPro, w przyszłości usługa Eurosport Player zostanie na całym świecie wchłonięta przez discovery+, czyli na polskim rynku de facto przez Player, który jest domem dla discovery+.

Discovery
Eurosport Player Discovery


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pakiet Eurosport w Playerze ma zawierać dwa kanały telewizyjne - Eurosport 1 HD i Eurosport 2 HD, z możliwością przewijania do 2 godzin wstecz, oraz bibliotekę treści VOD. Pakiet ten ma kosztować 15 zł za 30 dni. W takiej samej cenie można dziś uzyskać dostęp do Eurosport Player, również obejmującego kanały linearne i treści VOD.

Koniec usługi Eurosport Player?

Uruchomienie usługi discovery+ zmieni sposób, w jaki amerykańska firma podchodzi do zakupów treści sportowych, powiedział Andrew Georgiou, szef Eurosportu, dla SportsPro.

Wprowadzenie discovery+ ma spowodować, że istniejące usługi Eurosport Player i Dplay zaczną być wycofywane z pierwszej grupy terytoriów jeszcze przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku.

Treści Eurosportu mają pojawić się jako pierwsze w discovery+ na tych rynkach, na których Discovery oferuje już sport na żywo w Dplay, takich jak Dania, Finlandia, Holandia, Norwegia, Szwecja i Włochy. Na innych rynkach Eurosport Player ma działać tak samo, jak obecnie, aż do uruchomienia discovery+ i wprowadzenia Eurosportu do tej usługi.

W Polsce discovery+ wystartowało 8 grudnia w ramach usługi Player. Co więcej wygląda na to, iż trwają już przygotowania do wprowadzenia oferty Eurosportu na Playera - część użytkowników usługi, dotychczas niemających dostępu do kanałów Eurosport, uzyskała w ostatnich dniach tymczasowy dostęp do streamingu kanałów Eurosport, zapewne przypadkowo w ramach prowadzonych testów.

Przypomnijmy, że kanały Eurosport były dostępne w ofercie Playera do marca br. - nowi użytkownicy nie mogą od tego czasu zamawiać pakietu Best TV z takimi kanałami, jak Eurosport, National Geographic, FOX, Cartoon Network, MTV, Disney Channel i AXN. Za to kanały te nadal są dostępne w streamingu dla osób, które zakupiły pakiet Best TV w formule długofalowej subskrypcji przed wspomnianą zmianą oferty.

Jak informuje SportsPro, discovery+ będzie domem dla wszystkich treści Discovery, w tym także dla sportu. Chociaż oznacza to o jeden sportowy produkt skierowany bezpośrednio do konsumenta mniej, Andrew Georgiou powiedział dla SportsPro, że włączenie Eurosport Player do discovery+ ostatecznie będzie oznaczało rozszerzenie oferty dla posiadaczy praw.
 

- To, na co pozwala nam discovery+, to zastanowić się, rynek po rynku, jakie aktywa i prawa sportowe mogą uzupełnić naszą platformę na tych terytoriach

- powiedział Andrew Georgiou, President, Eurosport and Global Sports Rights & Sports Marketing Solutions (za SportsPro).

- Jedną z wielkich możliwości, jakie dostrzegam, jest pokrywanie się szerokiej widowni treści rozrywkowych z węższą widownią treści sportowych. Tak więc możliwość tworzenia krzyżujących się treści i próba uwolnienia mocy sportu do bardziej przypadkowych odbiorców. To było wyzwanie w przeszłości, a teraz będzie jeszcze bardziej interesująco. Rozumiem przez to filmy dokumentalne, materiały zakulisowe, bliższe spojrzenie na sportowców - gdzie zainteresowani też będą bardziej przypadkowi widzowie. I myślę, że większe opieranie się na tego rodzaju treściach będzie w discovery+ naprawdę interesujące, a także na prawach sportowych, które nie do końca pasują do platformy Eurosport, ale spokojnie mogą się znaleźć na discovery+.

Andrew Georgiou dodał, że kanały linearne Eurosportu pozostaną nienaruszone, a GolfTV i Global Cycling Network zachowają swoją tożsamość.

Aktualizacja:

Redakcja satkurier.pl zwróciła się do Biura Prasowego TVN Grupa Discovery z prośbą o komentarz w sprawie przyszłości usługi Eurosport Player na polskim rynku w kontekście wypowiedzi udzielonej przez szefa Eurosportu, Andrew Georgiou, oraz wprowadzenia discovery+ do Playera.
 

- Eurosport Player pozostaje osobnym produktem. W najbliższym czasie będziemy analizować rozwój discovery+ i na tej podstawie podejmować kolejne decyzje - poinformowało satkurier.pl Biuro Prasowe TVN Grupa Discovery.


Źródło: sportspromedia.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

LNB Octo Fuba DEK 817 LTE

Markowy konwerter 8-wyjściowy Fuba to najwyższej jakości urządzenia tego typu...

265 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...