reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Digi TV z bezkartowym modułem Nagra MA [wideo]

dodano: 2020-12-06 12:15 | aktualizacja: 2020-12-08 15:03
autor: Jerzy Kruczek | źródło: parabola.cz/Digi TV SK

digi sk bezkartowy modul CAM Nagra 360px.jpg Na początku przyszłego roku platforma DIGI Slovakia poszerzy swoją ofertę o nowy moduł bezkartowego dostępu przeznaczony do odbioru kanałów usługi satelitarnej Nová Digi TV SK. Operator wprowadzi nowy moduł Nagra CI1500-SLT01 z funkcją „profil operatora”. Umożliwia korzystanie z usług kanałów oferowanych przez DIGI SK w kompatybilnym urządzeniu. Wystarczy mieć telewizor lub odbiornik satelitarny z gniazdem CI+ w wersji 1.3, najlepiej 1.4 (działa też na 1.2). Ciekawe kiedy takie bezkartowe moduły Nagra MA pojawią się w Polsce? Przypomnijmy, że przecież Cyfrowy Polsat i Platforma CANAL+ korzystają z tego samego systemu dostępu Nagra MA i ta sama firma SmarDTV dostarcza CAM-y.

DIGI Slovakia, s.r.o.
CAM modul Ci plus CI Digi TV słowacja 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Redakcja portalu parabola.cz otrzymała do testów nowy moduł bezkartowy z możliwością wprowadzenia nowego produktu dla klientów DIGI Slovakia oraz potencjalnych klientów zainteresowanych usługą satelitarną Nová Digi SK. Moduł bezkartowy DIGI SK pracuje w systemie dostępu warunkowego Nagra MA z CAID 1882. Oferta płatnych kanałów słowackiej platformy jest nadawana z satelity Intelsat 10-02 z pozycji 1°W.

Słowaccy klienci, którzy zdecydują się na ten moduł całkowicie pozbawiony karty, mogą wybierać między samodzielną instalacją a instalacją przez instalatora. W pierwszym przypadku konieczne jest wysłanie SMS-a aktywacyjnego zgodnie z instrukcją samodzielnej instalacji. Kolejnym krokiem jest włączenie telewizora lub dekodera z modułem w ciągu 48 godzin od aktywacji i czekanie na dekodowanie kanału słowackiej telewizji publicznej Jednotka TV.

Słowacka platforma Digi TV opublikowała na YouTube kilka filmów jak uruchamiać nowy CAM na kilku podstawowych markach telewizorów: Samsung, Sony, LG i Philips. Po testach w parabola.cz wiadomo, że bezkartowy moduł nie działa w odbiornikach i telewizorach z gniazdem CI, ale przeszedł poprawne testy w telewizorach CI+ oraz wybranych odbiornikach Octagon i Vu+, gdzie działają moduły CI+. W telewizorach działają 2 kodowane kanały (z PIP), a w odbiornikach dekodowany jest tylko jeden kanał (wynika w oprogramowania).

DIGI Slovakia świadczy usługi telewizyjne DIGI SK tylko na Słowacji. Usługa nie jest przeznaczona dla osób zainteresowanych poza Słowacją. Na razie nie wiadomo czy będzie udostępniany w wersji prepaid czy na umowę.


Źródło: parabola.cz  parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...