reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowe karty Crocodile w Platformie Canal+

dodano: 2020-12-07 20:11 | aktualizacja: 2020-12-09 19:27
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CANAL+/satkurier.pl

Karta Canal+ Crocodile kodowa 360px.jpg Platforma CANAL+ wprowadziła nowy podtyp kart kodowych, które nazwano Crocodile (krokodyl). Przypomnijmy, że wcześniej znane były karty Cameleon (kameleon) czy Cayman (kajman) - niektóre jeszcze za czasów platform CYFRA+ czy nc+. Ciekawe, że zostało zachowane specyficzne nazewnictwo kart Nagra MA na literę C z nazwą zwierzęcia. Niby nic wiele się nie zmieni, ale karty Crocodile mają być szybsze i bezpieczniejsze.

satkurier.pl
Karta Canal+ Crocodile kodowa 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Komunikat operatora Platformy CANAL+ potwierdza, że:

Karty Crocodile w stosunku do dotychczas dostępnych kart Cayman wyróżniają się zwiększonym poziomem zabezpieczeń, pozostałe kwestie techniczne są identyczne.

Obydwie karty posiadają ten sam typ: 46 karta Cayman, różnią się tylko podtypem: Crocodile.

Karty Crocodile nadal będą z CAID 1884 w systemie Nagra MA (oczywiście parowalne) - tu nic się nie zmieniło. Jakie dokładnie zabezpieczenia wprowadzono, to jeszcze nie do końca wiadomo, ale większa pamięć to pewnie jedna z opcji.

Należy rozumieć wzrost stopnia zabezpieczeń, ale sytuacja z wprowadzeniem kart Crocodile nie ma większego znaczenia dla zwykłych abonentów Platformy CANAL+. Karty są kompatybilne z dekoderami platformy w ofercie, aby mogłyby być wydawane od ręki, ale pewnie najpierw w APS-ach będzie się musiał skończyć zapas starych kart.

Nowe karty są parowalne, aczkolwiek zastanawia, kiedy platforma CANAL+ zacznie wprowadzać jeszcze bardziej bezpieczne rozwiązania bezkartowe lub utrudniające dostęp do kluczy/kodów/ECM. Na taki krok zdecydowały się już słowacka czy rumuńska platforma Digi TV, która zaoferowała moduł CAM tzw. bezkartowy.

Może już czas na jakieś konkretne zmiany w tym względzie? Wspomnijmy, że dostarczone stosunkowo niedawno na rynek moduły CAM CI+ ECP kupowane były głównie do starych kart Cameleon, jednak później wysłano oprogramowanie, które zablokowało możliwość odbioru. Podobnie może stać się z wyłudzonymi na tzw. słupa dekoderami 4K UltraBOX+, które pewnie wkrótce przestaną działać.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

269 zł Więcej...