reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wikingowie” 6 - nowe odcinki w History

dodano: 2020-12-07 14:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks/satkurier.pl

History „Wikingowie” Nadchodzi koniec epickiej sagi „Wikingowie” („Vikings”), którą dla telewizji History od ponad ośmiu lat tworzy Michael Hirst. Opowieść będzie miała swój finał w środę, 30 grudnia 2020 roku na antenie History. W trakcie czterodniowego sylwestrowo-noworocznego maratonu widzowie zobaczą wszystkie 10 premierowych odcinków serialu. Od 7 stycznia 2021 roku „Wikingowie” będą też emitowani w tradycyjnych cotygodniowych odstępach w każdy czwartek o godz. 22:00. Dodajmy, iż w nocy z 14 na 15 grudnia 2020 roku o godz. 0:50 stacja rozpocznie emisję 6. sezonu od 1. odcinka.

History „Wikingowie”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pomysłodawcą i autorem scenariusza serialu „Wikingowie” jest Michael Hirst, twórca m.in. wyróżnionego Oscarem obrazu „Elizabeh”, a także nominowanej do Emmy i Złotego Globu „Dynastii Tudorów”. Tak zapowiada finałowy sezon swojej opowieści:

- Zadecydują się losy bohaterów, których wszyscy, łącznie ze mną, pokochaliśmy. To, czy żyją, czy umierają, jest oczywiście w rękach bogów, chociaż ja też miałem w tym swój udział. Myślę, że zakończenie tej sagi jest głęboko satysfakcjonujące. To właściwe i wymowne zakończenie. Mam nadzieję, że wszyscy nasi fani będą czuć to samo. Starałem się oddać sprawiedliwość wszystkim moim postaciom i mam nadzieję, że mi się udało

- mówił w trakcie panelu poświęconego ostatniej części „Wikingów” w trakcie „ComiCon San Diego 2020”.


Pierwsza część szóstego sezonu zakończyła się epicką bitwą pomiędzy Rusami i Wikingami, w której brat ponownie stanął przeciwko bratu. Bjorn Żelaznoboki (w tej roli Alexander Ludwig) walczył za swoją ojczyznę u boku Króla Haralda (Peter Franzen) przeciwko Ivarowi Bez Kości (Alex Høgh Andersen), który tym razem zawarł sojusz z Rusią, by odzyskać panowanie nad Norwegią. Bitwę kończy obraz Bjorna pozostawionego na pewną śmierć na polu walki, zdradzonego przez Ivara. Los ich wspólnego domu, Kattegat, dopiero się rozstrzygnie. W pierwszej części finałowego sezonu rolę odegrali Polacy. Dwa oryginalne utwory wrocławskiego Teatru Pieśń Kozła towarzyszyły bohaterom serialu „Wikingowie” w kluczowych wydarzeniach ostatniego sezonu. Teatr Pieśni Kozła do współpracy zaprosił Annę Marię Jopek, która pojawiła się gościnnie w jednej z kompozycji.

Docieramy do finału epickiej sagi, którą opowiada serial „Wikingowie”. To ostatnia część historii, która rozpoczęła się dawno temu, od pierwszego bohaterskiego wikinga, który otoczony był mitycznymi legendami: Ragnara Lodbroka. Z norweskiego rolnika i miłośnika wypraw w nieznane, Ragnar stał się sławnym wojownikiem, a następnie królem, który poprowadził najazdy na zachód, podczas których wikingowie atakowali klasztory i miasta na terenach dzisiejszej Anglii, Irlandii i Francji. Po jego śmierci jego synowie przejęli jego schedę i wyruszyli w jeszcze dalsze wojaże, od stepów Rusi do śródziemnomorskich brzegów. Bjorn Żelaznoboki, Ivar Bez Kości, Ubbe i Hvitserk - te imiona zapisały się na kartach historii i to ich losy decydują się w finałowym sezonie serialu.

Wraz z końcem burzliwej historii nadchodzi także finał konfliktu między Rusią i Wikingami. Ubbe przemierza Islandię i jest zdeterminowany, by spełnić marzenie swojego ojca Ragnara i dopłynąć dalej, niż jakikolwiek inny wiking. W Anglii na bohaterów czekają niedokończone sprawy. Wikingowie stworzyli tam osady i zajęli większość kraju, poza Wessex. Ich totalną dominację podważa tylko jeden z saksońskich władców - Alfred Wielki, król Wessex. Ivar Bez Kości musi zmierzyć się z królem, którego poznał jako chłopiec, i stanąć do ostatecznej bitwy.  

Jak informuje nadawca, oryginalny cykl kanału History „Wikingowie” przenosi widzów w brutalny i tajemniczy świat Ragnara Lodbroka, wikińskiego wojownika i rolnika, który pragnie poznawać - i łupić - odległe krainy po drugiej stronie oceanu. „Wikingowie” to doceniona przez krytyków i nagrodzona statuetką Emmy saga stworzona przez producenta i scenarzystę Michela Hirsta, poświęcona losom rodziny poprzez pryzmat której oglądamy przygody nordyckich wojowników i odkrywców w czasach średniowiecza. Michael Hirst jest producentem wykonawczym wraz z Morganem O'Sullivanem z TM Productions („Hrabia Monte Cristo” i „Tudorowie”), Sheilą Hockin („Tudorowie” i „Rodzina Borgiów”), Johnem Weberem z Take 5 Productions („Tudorowie” i „Rodzina Borgiów”), Sherry Marsh, Alanem Gasmerem i Jamesem Flynnem („Tudorowie” i „Rodzina Borgiów”).

W środę, 30 grudnia 2020 roku od godziny 21:05 History pokaże trzy odcinki (jedenasty, dwunasty i trzynasty), w czwartek, 31 grudnia 2020 roku od godziny 21:05 trzy odcinki (czternasty, piętnasty i szesnasty), w piątek, 1 stycznia 2021 roku od godziny 21:05 trzy odcinki (siedemnasty, osiemnasty i dziewiętnasty), a w sobotę, 2 stycznia 2021 roku o godzinie 21:05 finałowy odcinek (dwudziesty). Od 7 stycznia 2021 roku „Wikingowie” będą też emitowani w tradycyjnych cotygodniowych odstępach w każdy czwartek o godzinie 22:00. Dodajmy, iż w nocy z 14 na 15 grudnia 2020 roku o godzinie 0:50 stacja rozpocznie emisję szóstego sezonu od pierwszego odcinka (więcej tutaj).
 
Grzegorz Bral, Anna Maria Jopek i Michael Hirst w serialu History „Wikingowie”, foto: A+E Networks
Grzegorz Bral, Anna Maria Jopek i Michael Hirst w serialu History „Wikingowie”, foto: A+E Networks
Anna Maria Jopek pojawia się gościnnie w jednej z kompozycji w serialu History „Wikingowie”, foto: Robert Wolański
Anna Maria Jopek pojawia się gościnnie w jednej z kompozycji w serialu History „Wikingowie”, foto: Robert Wolański
Alicja Bral, Maciej Rychły i Grzegorz Bral w serialu History „Wikingowie”, foto: A+E Networks
Alicja Bral, Maciej Rychły i Grzegorz Bral w serialu History „Wikingowie”, foto: A+E Networks


„Wikingowie” - sezon 6., nowe odcinki - emisja o środy, 30 grudnia 2020 roku o godz. 21:05 w History. Obecnie widzowie tego kanału mogą oglądać wcześniejsze odcinki tego serialu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...