reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CI Polsat: Kto zabił kobietę i jej córki koło Mielna?

dodano: 2020-12-09 04:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks/satkurier.pl

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni” W piątek, 11 grudnia br. o godz. 22:00 w kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) wyemitowany zostanie premierowo 6. odcinek 3. sezonu programu „Opowiem ci o zbrodni”, zatytułowany „Purgatorium”. Wystąpi Igor Brejdygant. Programowi towarzyszą: rozmowy Michała Fajbusiewicza („Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”), książka, której wydawcą jest Skarpa Warszawska, i serial audio z udziałem m.in. Edyty Olszówki, Piotra Głowackiego i Magdaleny Popławskiej, wyprodukowany przez Storytel. Za produkcję programu odpowiada Jolanta Gwardys Media.

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy odcinek „Opowiem ci o zbrodni” poprowadzi - jak zapowiada nadawca, jeden z najpopularniejszych w kraju autorów powieści kryminalnych ­- Igor Brejdygant. W piątek, 11 grudnia br. o godzinie 22:00 Igor Brejdygant powróci do makabrycznego potrójnego zabójstwa w okolicach Mielna. Ofiarą padły matka i jej dwie córki.

Igor Brejdygant udał się w okolice Mielna, by przyjrzeć się sprawie potrójnego morderstwa. Beata miała dwie córki i na co dzień mieszkała w Hamburgu z mężem. Od dwóch lat była z nim w separacji. Nad Bałtykiem rodzina prowadziła agroturystykę. Na sezon wakacyjny w 2003 roku Beata przyjechała tylko z córkami, mąż został w Niemczech. W lipcu urywał im się kontakt. Mężczyzna przyjechał do Polski i powiadomił policję o zaginięciu rodziny. Służby niespodziewanie zdecydowały się zatrzymać jego oraz jeszcze dwie osoby - dozorcę Rafała J. i ówczesnego lokatora Andrzeja K. Ciała Beaty, dziewięcioletniej Laury i dwunastoletniej Bianki znaleziono przypadkiem zakopane na polu w marcu następnego roku. O tragedii do tej pory przypomina stojący w tamtym miejscu obelisk.

Jak czytamy w komunikacie, scenarzysta, fotograf, reżyser, producent - jak sam mówi, w świecie filmu parał się każdym zajęciem. Kryminałem „Paradoks” na podstawie własnego scenariusza dołączył do grona poczytnych autorów gatunku. W dorobku ma też bestsellerową „Szadź” - czarny kryminał o makabrycznych zbrodniach i polowaniu młodej komisarz policji na błyskotliwego psychopatę (więcej tutaj). W 2018 roku ukazała się jego kolejna powieść kryminalna, „Rysa”, a w czerwcu minionego roku jej kontynuacja - „Układ”.

W toku przygotowań Igor Brejdygant zagłębiał się w sprawę, czytając prasę, wyciągi z akt i oglądając pozyskane materiały filmowe z czasu śledztwa.

- Chyba najgorszą rzeczą, z jaką miałem do czynienia, to były te wizje lokalne. Tam faktyczni mordercy relacjonują, co się działo, stykamy się z nimi - z ludźmi, którzy zrobili rzecz niepojętą, niewyobrażalną. Najbardziej mnie to dotknęło emocjonalnie. Przeczytałem też bardzo dużo prasowych informacji, żeby sobie ułożyć tę sprawę w głowie, ale też po to, by przekonać się, że media nie stanęły na wysokości zadania i dokonały swoistego samosądu

- opowiada Igor Brejdygant.


Specyfika programu „Opowiem ci o zbrodni” polega na tym, że autorzy kreujący świat fikcyjny muszą zmierzyć się z autentyczną historią i jej emocjonalnym ładunkiem. Igor Brejdygant wskazuje, jak obcowanie z prawdziwą zbrodnią, przekłada się na twórczość jego jako autora powieści kryminalnych:

- W jakimś sensie „korzystam”, niekoniecznie z jakichś konkretnych przebiegów fabularnych, ale raczej z takiego mięsa, które się dostaje przy okazji czytania akt. To głównie dotyczy różnych proceduralnych rzeczy, jak funkcjonują organy ścigania, kto co musi zrobić, kto co musi złożyć, jak policja zachowuje się na miejscu.


W trzecim sezonie „Opowiem ci o zbrodni” gospodarze odcinków udają się także na miejsca zbrodni i uczestniczą w rekonstrukcjach wydarzeń. Igor Brejdygant skonfrontuje się z przerażającą historią znad morza zmierzy się w szóstym odcinku, który zostanie wyemitowany premierowo w piątek, 11 grudnia br. o godzinie 22:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat. Dodajmy, iż programowi towarzyszą: rozmowy Michała Fajbusiewicza („Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”), książka, której wydawcą jest Skarpa Warszawska, i serial audio z udziałem m.in. Edyty Olszówki, Piotra Głowackiego i Magdaleny Popławskiej, wyprodukowany przez Storytel (więcej tutaj).
 
Igor Brejdygant w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Igor Brejdygant w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks


„Opowiem ci o zbrodni” - sezon 3., emisja w piątki o godz. 22:00 w Crime+Investigation Polsat (CI Polsat).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...