reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wkrótce TeenNick w Czechach i w Polsce?

dodano: 2020-12-10 13:40 | aktualizacja: 2020-12-11 12:30
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

Nickelodeon Teennick nicktoons logo 360px.jpg Wkrótce na czeskim, słowackim a być może i polskim rynku może pojawić się nowy, płatny kanał tematyczny TeenNick firmy ViacomCBS Networks International Czech sro, który uzyskał licencję satelitarną od czeskiego regulatora mediów RRTV. Kanał TeenNick może pojawić się też w Polsce, bo wpisano to w koncesji.

ViacomCBS
TeenNick logo kanał dla dzieci 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na ostatnim 20. posiedzeniu w dniu 8 grudnia 2020 r. Rada Radiofonii i Telewizji (RRTV) przyznała ViacomCBS Networks International Czech licencję satelitarną na projekt telewizyjny TeenNick. Licencja jest ważna przez 12 lat. Zgodnie z wydaną koncesją będzie to stacja telewizyjna dla młodzieży 13-19 nastawiona na produkcję amerykańską. Warto wspomnieć, że od 28 września 2009 roku amerykańska stacja The N została zmieniona właśnie na TeenNick.

Czeska licencja stacji TeenNick umożliwi udostępnienie programów dla dzieci nie tylko w Czechach i na Słowacji, ale także w innych krajach europejskich, takich jak Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Czarnogóra, Estonia, Francja, Chorwacja, Kosowo, Litwa, Łotwa, Węgry, Polska, Portugalia, Macedonia Północna, Słowenia, Serbia i Hiszpania.

Głównym językiem transmisji TeenNick będzie węgierski.
Stacja będzie nadawać 24 godziny na dobę. Czeski regulator mediów informuje również regulatorów w państwach członkowskich Unii Europejskiej, tj. Bułgarii, Estonii, Francji, Chorwacji, Litwie, Łotwie, Węgrzech, Polsce, Portugalii, Słowacji, Słowenii i Hiszpanii, że na ich terytorium może być nadawana z satelity stacja TeenNick z czeską koncesją.

Na rynku czeskim i słowackim nadawane są obecnie 3 kanały grupy ViacomCBS pod marką Nickelodeon - główny kanał Nickelodeon, przeznaczony dla najmłodszych widzów Nick Jr. (Nick Junior) i stacja zajmująca się animowaną produkcją NickToons.

W Polsce nadawane są te same kanały od ViacomCBS co w Czechach: Nickelodeon jest m.in. w Cyfrowym Polsacie (k. 91), CANAL+ (k. 100) i Orange (k.566). NickToons  HD jest w Platformie CANAL+ (k. 99), w Cyfrowym Polsacie (k. 171) i w Orange (k.574). Kanał Nick. Jr. znalazł się m.in. w CANAL+ (k. 93), Cyfrowym Polsacie (k. 93) oraz Orange (k. 558). Kanały są nadawane z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E) z częstotliwości 12,015 GHz, pol. H.

Wszystko to wróży, że kanał TeenNick może wkrótce trafić na polski rynek.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...