reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka...” w Playerze

dodano: 2020-12-11 03:22 | aktualizacja: 2020-12-11 11:40
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Discovery/satkurier.pl

Kino Świat TVN „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” Od piątku, 11 grudnia br. widzowie należącego do TVN Discovery serwisu VOD Player mogą oglądać film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Producentem filmu jest TVN (Discovery), a dystrybutorem jest Kino Świat. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). Autorem scenariusza jest Andrzej Gołda, reżyserem Jan Holoubek, za zdjęcia odpowiadał Bartłomiej Kaczmarek, producentem jest Anna Waśniewska-Gill, a kierownikiem produkcji Krzysztof Łojan. W obsadzie znaleźli się Magdalena Różczka, Agata Kulesza, Piotr Trojan, Andrzej Konopka, Jan Frycz i Dariusz Chojnacki.

Kino Świat TVN „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Od piątku, 11 grudnia br. w Playerze będzie można obejrzeć głośny dramat sensacyjny „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Debiut reżyserski Jana Holoubka oparty jest na prawdziwych wydarzeniach, którymi do dziś żyje cała Polska. Film tej jesieni podbił serca widzów i krytyków filmowych, a teraz prosto z afisza trafił do dystrybucji internetowej. Player jest jedynym legalnym serwisem VOD, który oferuje dostęp do tego tytułu - informuje nadawca. 

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy - młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?

Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego. - „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to poruszająca opowieść o niezłomności ludzkiego ducha, wytrwałości oraz sile, jaka tkwi w rodzinie. Pełna napięcia i mocnych, wyrazistych postaci historia, stworzona według najlepszych zachodnich wzorców. Pokazująca nieznane wątki i rzucająca nowe światło na wydarzenia, które doprowadziły do skazania i uniewinnienia Komendy - czytamy w opisie.

Za kamerą filmu stanął Jan Holoubek - zdobywca Grand Prix festiwalu Młodzi i Film, autor serialu „Rojst”. Obsadę aktorską współtworzą m.in.: Magdalena Różczka, Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka i Dariusz Chojnacki. Rolę Tomasza Komendy zagrał Piotr Trojan, mający na koncie udział w takich produkcjach, jak „Chce się żyć” czy „Pułapka”.

Historia Tomasza Komendy była tematem wyróżnionego nagrodą „MediaTory” reportażu TVN Grzegorza Głuszaka. Według badań przeprowadzonych przez Wirtualną Polskę o sprawie niesłusznie osadzonego w więzieniu mężczyzny usłyszało 89 proc. Polaków i do dziś uchodzi ona za jedną z najbardziej niechlubnych kart w dziejach polskiego sądownictwa.

Obraz zdobył pięć statuetek na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film, nagrodę specjalną w konkursie debiutów na Festiwalu Filmowym w Tallinnie oraz został uznany za „Najlepszy debiut reżyserski” przez jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergeaCamerimage. Obecnie jest też jednym z pretendentów do tytułu w konkursie głównym Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni, a Jan Holoubek został nominowany do „Paszportów Polityki”.

Dodajmy, iż film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” pojawił się w kinach w piątek, 18 września br. (więcej tutaj)
 
Agata Kulesza i Piotr Trojan na plakacie promującym kinową emisję filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, foto: Kino Świat
Agata Kulesza i Piotr Trojan na plakacie promującym kinową emisję filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, foto: Kino Świat


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nakładka dachówka z wpustem - ceglasta

Nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

115 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...