reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Medyceusze: władcy Florencji” i inne premiery TVP VOD

dodano: 2020-12-14 10:40 | aktualizacja: 2020-12-14 14:25
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP/satkurier.pl

Medyceusze – Władcy Florencji Listopad i grudzień to miesiące kolejnych premier na TVP VOD – wśród nich m.in. niezwykła opowieść o podróżniczej pasji Tony'ego Halika, a także historia pierwszych sukcesów fenomenalnej grupy Mistic Molesta. Bogatą bibliotekę seriali kostiumowych poszerzają m.in. seriale: „Medyceusze: władcy Florencji” z Dustinem Hoffmanem oraz „Saga rodu Forsyte'ów” z dramatyczną rolą Damiana Lewisa, znanego także z „Wolf Hall”.

Rai
Medyceusze: władcy Florencji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pakiet premier otwierają jedne z najbardziej oczekiwanych tegorocznych dokumentów: „Tony Halik” oraz „Skandal. Ewenement Molesty".

Podróżnik, dziennikarz, filmowiec, marzyciel i wieczny chłopiec, obywatel świata, współpracownik magazynu „Life” i amerykańskiej telewizji NBC, z opinią „nieustraszonego człowieka do zadań specjalnych” – Tony Halik był zawsze tam, gdzie się coś działo, a jego programy stanowiły dla milionów Polaków często „jedyne okno na świat”. Dokument przybliża nieprawdopodobne wręcz losy podróżnika, oparty jest na niepublikowanych nagraniach archiwalnych oraz na wywiadzie-rzece z jego synem.

Tej pozycji nie można przegapić. Obraz Bartosza Paducha zainteresuje nie tylko dzisiejsze pokolenie 40-latków, którzy teksty ze „Skandalu” – debiutanckiej płyty Mistic Molesta – znali na pamięć. Autor na przykładzie historii grupy ukazuje także szerszy kontekst kulturowo-społeczny Polski lat 90. i genezę polskiego hip-hopu. W „Skandalu. Ewenemencie Molesty” bezcenne archiwalne zdjęcia, amatorskie i telewizyjne nagrania przeplatają się ze wspomnieniami członków grupy, przedstawicieli śmietanki polskiej sceny rapowej, dziennikarzy, a także relacjami rodziny i przyjaciół zespołu. Niebagatelną rolę odgrywa klimat koncertów i fotogeniczny obraz ówczesnej Polski.

Wielbicieli formatów kostiumowych nie zawiedzie „Saga rodu Forsyte'ów”, niezwykle udana adaptacja trylogii Johna Galsworthy'ego. To wizualnie wysmakowana opowieść o losach trzech pokoleń bogatej i szanowanej rodziny w wiktoriańskiej Anglii. Kreacja Damiana Lewisa jest prawdziwą ucztą dla oka – jako nieszczęśliwy, niespełniony w małżeństwie Soames Forsyte stworzył przejmującą postać, która mimo odrażającej odsłony budzi także współczucie i zrozumienie. Emisja w telewizji na antenie TVP Kultura.

„Medyceusze: władcy Florencji” to urzekająca kostiumami i pełnym przepychu klimatem opowieść o słynnym i potężnym rodzie Medyceuszy. Obserwujemy przejęcie władzy po Giovannim Medyceuszu przez Kosmę, który zainteresowany rozwojem sztuki i podróżami, trwoni na te zachcianki większość majątku. Spiski, polityka i romanse czynią z tego serialu ekscytującą rozrywkę. Odcinki pierwszego sezonu tego serialu można oglądać również w kanale TVP Historia.

„Bankowa gra” to osadzony we współczesnych realiach błyskotliwy serial przybliżający tematykę bankowo-finansową. Śledzimy perypetie młodej profesjonalistki zatrudnionej w sektorze bankowym, która bez przerwy goni za sukcesem. Prestiżowa posada we Frankfurcie, współpraca z wpływowym finansistą przynosi satysfakcję, ale ma wysoką cenę… Emisja w telewizji na TVP2.

Wszystkie powyższe produkcje można oglądać w TVP VOD - bezpłatnie z reklamami.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Obrotnica DiSEqC SG2100A

Obrotnica sterowana sygnałem DiSEqC1.2 wprost z tunera cyfrowego tylko przez...

380 zł Więcej...