dodano: 2020-12-14 10:56 | aktualizacja:
2020-12-14 14:22
autor: Anita Kaźmierska |
źródło: polsatsport.pl
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uczestnicy piłkarskiej Ligi Mistrzów zakończyli w ubiegłą środę zmagania w fazie grupowej. Jako ostatni do 1/8 finału awansowały: madryckie zespoły -
Real i
Atletico, a także
Borussia Mönchengladbach oraz
Atalanta Bergamo.
W grze o najcenniejsze europejskie trofeum klubowe pozostają cztery ekipy, które mają w kadrach polskich piłkarzy: broniący tytułu
Bayern Monachium (Robert Lewandowski),
Juventus (Wojciech Szczęsny),
Borussia Dortmund (Łukasz Piszczek) oraz
S.S. Lazio (Szymon Czyż).
Zespoły z trzecich miejsc trafią do 1/16 finału Ligi Europy.
Rozstrzygnięcia fazy grupowej piłkarskiej LM w sezonie 2020/21:
Awans do 1/8 finału:
Grupa A: Bayern Monachium, Atlético Madryt
Grupa B: Real Madryt, Borussia Mönchengladbach
Grupa C: Manchester City, FC Porto
Grupa D: Liverpool, Atalanta Bergamo
Grupa E: Chelsea, Sevilla
Grupa F: Borussia Dortmund, S.S. Lazio
Grupa G: Juventus, FC Barcelona
Grupa H: Paris Saint-Germain, RB Lipsk
Miejsce w 1/16 finału Ligi Europy:
FC Salzburg, Szachtar Donieck, Olympiakos Pireus, Ajax Amsterdam, FK Krasnodar, Club Brugge, Dynamo Kijów, Manchester United
Odpadnięcie po fazie grupowej:
Lokomotiw Moskwa, Inter Mediolan, Olympique Marsylia, FC Midtjylland, Stade Rennais, Zenit Petersburg, Ferencvárosi TC, İstanbul Başakşehir
Plan transmisji:
14 grudnia (poniedziałek)
12:00
Losowanie fazy pucharowej Ligi Mistrzów UEFA, Polsat Sport Premium 1, Eurosport 1
13:00
Losowanie fazy pucharowej Ligi Europy UEFA, Polsat Sport Premium 1, Eurosport 1
Aktualizacja:
Poznaliśmy pary
1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA:
Bayern Monachium - S.S. Lazio
Manchester City - Borussia Mönchengladbach
Liverpool - RB Lipsk
Chelsea - Atlético Madryt
Borussia Dortmund - Sevilla
Juventus - FC Porto
Paris Saint-Germain - FC Barcelona
Real Madryt - Atalanta Bergamo
a także pary
1/16 finału Ligi Europy UEFA:
AS Roma - SC Braga
Arsenal - SL Benfica
Bayer 04 Leverkusen - BSC Young Boys
Rangers - Royal Antwerp
PSV Eindhoven - Olympiakos SFP
SSC Napoli - Granada CF
Leicester City - Slavia Praga
AC Milan - FK Crvena Zvezda
Villarreal CF - Red Bull Salzburg
Tottenham Hotspur - Wolfsberger AC
Dinamo Zagrzeb - FK Krasnodar
TSG 1899 Hoffenheim - Molde FK
Manchester United - Real Sociedad
Club Brugge - Dynamo Kijów
Szachtar Donieck - Maccabi Tel Awiw
Ajax Amsterdam - LOSC Lille
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.