reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Raffaele Annecchino prezesem i CEO ViacomCBS Networks International

dodano: 2020-12-14 12:47
autor: Anita Kaźmierska | źródło: ViacomCBS

Raffaele Annecchino Raffaele Annecchino został z dniem 10 grudnia br. mianowany prezesem i dyrektorem generalnym ViacomCBS Networks International (VCNI). Zastąpił na tym stanowisku Davida Lynna, który rezygnuje i odejdzie z firmy po okresie przejściowym.

Raffaele Annecchino, fot. ViacomCBS
Raffaele Annecchino ViacomCBS


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W swojej nowej roli Raffaele Annecchino będzie nadzorować wszystkie sieci medialne ViacomCBS i powiązane firmy poza Stanami Zjednoczonymi. Będzie odpowiedzialny za portfolio marek rozrywkowych telewizji płatnej i sieci nadawczych na sześciu kontynentach - w tym Channel 5 w Wielkiej Brytanii, Telefe w Argentynie, Network 10 w Australii i Colours w Indiach poprzez spółkę joint venture z Viacom18 - i ściśle współpracować z globalną organizacją ViacomCBS zajmującą się streamingiem, aby pomóc w kierowaniu dalszą międzynarodową ekspansją Pluto TV i w uruchomieniu Paramount+ w 2021 roku. Będzie raportował do Boba Bakisha, prezesa i dyrektora generalnego ViacomCBS.
 

- Raffaele jest przedsiębiorczym, zorientowanym na wyniki liderem ze sprawdzoną zdolnością do przekształcania działalności i napędzania wzrostu na różnych rynkach - powiedział Bob Bakish, prezes i dyrektor generalny ViacomCBS. - W ostatnich latach Raffaele wziął na siebie większą odpowiedzialność, wykazując się strategiczną i operacyjną wiedzą specjalistyczną, która obejmuje szeroki zakres geograficzny i wiele platform. Jego doświadczenie w zwiększaniu międzynarodowego zasięgu ViacomCBS, budowaniu kluczowych partnerstw i przyspieszaniu wprowadzania na platformy mobilne i cyfrowe będzie miało kluczowe znaczenie dla budowania pozycji lidera w Europie, Ameryce Łacińskiej i Azji oraz realizacji naszych globalnych ambicji.

Chcę wyrazić moje najgłębsze podziękowania Davidowi za jego duży wkład w ciągu ostatnich dwóch dekad, od integracji międzynarodowego portfolio CBS i Viacom po nadzorowanie uruchomienia Viacom International Studios, w tym przejęcie Ananey i repozycjonowanie oddziału, aby umożliwić ciągłe rozszerzanie naszej globalnej oferty streamingowej. Jestem wdzięczny za jego poświęcenie i przywództwo. Życzę mu wszystkiego najlepszego, kiedy zaczynie następny rozdział.

- To zaszczyt pełnić tę rolę i pomagać w kontynuowaniu silnego rozwoju ViacomCBS na całym świecie - powiedział Raffaele Annecchino, prezes i dyrektor generalnym ViacomCBS Networks International. - Mamy ekscytującą możliwość poszerzenia zasięgu firmy poprzez nowe, innowacyjne kanały dystrybucji i partnerstwa. Nie mogę się doczekać współpracy z Bobem i resztą zespołu w celu realizacji naszych inicjatyw rozwojowych.

W ciągu 23 lat Annecchino zajmował szereg stanowisk w ViacomCBS Networks International, dawniej Viacom International Media Networks (VIMN). Ostatnio pełnił funkcję prezesa ViacomCBS Networks na Europę, Bliski Wschód, Afrykę i Azję (EMEAA), nadzorując operacje na wielu rynkach oraz kierując i koordynując strategią mobilną VCNI na całym świecie. Wśród jego osiągnięć jest uruchomienie i przejęcie kanałów niekodowanych na kluczowych rynkach Włoch, Hiszpanii i Niemiec oraz utworzenie nowej jednostki biznesowej we wrześniu 2020 roku, aby pomóc w rozwijaniu cyfrowych biznesów ViacomCBS w regionie EMEAA, w tym przechwytywaniu możliwości w zakresie darmowego i płatnego streamingu, zaawansowanej promocji i ViacomCBS Digital Studios International. Annecchino przewodził również ekspansji Pluto TV w Europie dzięki niedawnemu udanemu uruchomieniu usługi w Hiszpanii i zbliżającemu się wprowadzeniu we Francji i Włoszech w 2021 roku.

Przed dołączeniem do MTV Networks International w 1997 roku, Annecchino zajmował stanowiska w Turner International, Cartoon Network i CNN. Posiada tytuł Bachelor of Economics uzyskany w European Business School w Londynie w Wielkiej Brytanii oraz tytuł Executive MBA z Instituto de Empresa International w Madrycie w Hiszpanii. Ukończył CTAM U Executive Management Program w Harvard Business School w 2016 roku oraz CTAM Europe Executive Management Program na INSEAD w 2017 roku.
 

- To był zaszczyt i przywilej spędzić największą część mojej kariery w ViacomCBS. Od moich pierwszych dni w Comedy Central i Nickelodeon do ostatnich zarządzając zespołami w naszym globalnym portfolio, odniosłem korzyści z pracy z najbardziej dynamicznym, utalentowanym zespołem w branży - któremu w tym najtrudniejszym roku udało się przekształcić firmę na następną ważną fazę wzrostu - powiedział David Lynn.

Jako prezes i dyrektor generalny VCNI, a wcześniej VIMN, Lynn był odpowiedzialny za liczne strategiczne inicjatywy rozwojowe mające na celu dywersyfikację międzynarodowej działalności firmy, które doprowadziły między innymi do znacznego wzrostu przychodów firmy z reklam cyfrowych i subskrypcji. Lynn nadzorował uruchomienie Viacom International Studios i międzynarodowe wprowadzenie Pluto TV i Noggin. Wcześniej pełnił funkcję prezesa VIMN w Wielkiej Brytanii, Europie Północnej i Wschodniej, gdzie nadzorował globalną strategię dystrybucji Viacom i kierował przejęciem Channel 5 Broadcasting i integracją z Viacom. Wcześniej był wiceprezesem, dyrektorem zarządzającym w Nickelodeon UK, gdzie umocnił swoją pozycję w jednej z najbardziej konkurencyjnych grup odbiorców w Wielkiej Brytanii, uruchamiając Nick Jr. i stawiając na strategię cyfrową.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

129 zł Więcej...
reklama