reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Téléfoot przestanie nadawać

dodano: 2020-12-12 10:22
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TS/LFP/lequipe.fr/

telefoot mediapro logo 2020 360px.jpg Francuskie ligi piłkarskie Ligue 1 i 2 we Francji muszą jak najszybciej znaleźć nowego partnera telewizyjnego. Nadawca piłkarskiego kanału Téléfoot, który istniał zaledwie kilka miesięcy z transmisjami meczów Ligue 1 i 2 będzie musiał zaniechać emisji.

TF1
Telefoot TF1 nowy kanał Ligue 1 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Koniec Téléfoot to tylko wierzchołek góry lodowej sporu związanego z prawami między francuską ligą piłkarską a jej partnerem telewizyjnym Mediapro (hiszpańsko-chińska firma nadawcza). Umowa, która weszła w życie dopiero w tym sezonie, a która powinna przynieść francuskiej lidze ponad 1 mld euro w sezonie, została zakwestionowana przez nabywcę praw pod koniec lata ze względu na skutki pandemii. 

Nadawca kanału Téléfoot, Mediapro osiągnął porozumienie z Ligue de Football Professionnel (LFP).

Ostatecznie kanał przestanie nadawać, ale nie podano jeszcze dokładnej daty. Wszystko przez to, że we wrześniu Mediapro odmówił zapłaty terminu październikowego za prawa do transmisji (172,3 mln euro). Mediapro nie zapłaci też grudniowej transzy za prawa (152,5 mln euro).

Tak więc pierwsze dwie ligi we Francji mogą wkrótce zostać pozbawione telewizyjnego partnera. To nie jest najlepszy scenariusz dla francuskich klubów piłkarskich, które mają ogromne kłopoty w czasach Covid-19 z powodu braku dochodów i wysokich kosztów osobowych.

Zgodnie z prawem sprawa została już powierzona francuskiemu sądowi gospodarczemu w Nanterre w celu jak najszybszego znalezienia rozwiązania. 18 grudnia to data, która została ustalona jako termin zakończenia procedury.

Oczywiście nie ma to związku z tym, że od niedawna Ligue 1 jest nadawana w Polsce przez Eleven Sports i Platformę CANAL+.
Te transmisje w Polsce będą kontynuowane do końca sezonu, a zniknie tylko francuski kanał Téléfoot, który nadawano m.in. w SFR, Orange, Free i Bouygues Télécom.

Źródło: lequipe.fr 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 890 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...