reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Home Shopping Russia nabyła grupę kanałów

dodano: 2020-12-14 20:03 | aktualizacja: 2020-12-14 20:48
autor: RO | źródło: cableman.ru

Home Shopping Russia (HSR24) Grupa HSR Media, która zarządza kanałem telesprzedaży Home Shopping Russia (HSR24), nabyła udziały w kilku stacjach telewizyjnych w Rosji. Według dyrektora generalnego HSR, Siergieja Lipina, łączna kwota wszystkich transakcji nie przekracza 50 mln rubli, ale dzięki nim roczne obroty firmy mogą sięgnąć nawet 1 mld rubli. Zakup kanałów jest podyktowany rozszerzeniem rynku handlowego.

Home Shopping Russia
Home Shopping Russia HSR24


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co więcej, HSR zakupiło dostawcę Internetu Chip-Telekom. Uzyskanie pełnego pakietu akcji ma pomóc w obsłudze rynku handlowego na TV.

Wszystkie kanały telewizyjne nabyte przez HSR nie specjalizują się w telesprzedaży, ale są wspierane przez reklamy, w tym lokowanie sklepów telewizyjnych. TDK to jeden z najstarszych kanałów w Rosji, koncentrujący się na poradach dla kobiet. Drugi kanał Rubl TV został uruchomiony w 2016 roku i jest przeznaczony dla odbiorców biznesowych. Grupa HSR zakupiła 66,7% akcji obu kanałów. Ostatni Tnomer TV, przejęty za zakup 67% udziałów, zajmuje się remontami i budownictwem.

Jak zauważono, zakupionymi stacjami interesują się mniejsi i średni operatorzy kablowi w celu wzbogacenia pakietów bezpłatnych lub za niewielką opłatą. Ponadto w TDK i Rubl TV emitują telezakupy średnio przez 10-12 godzin dziennie i niewiele mają własnych treści.

Generalnie zjawiska kryzysowe na rynku telezakupów przejawiały się jeszcze przed pandemią. Przyczyną jest obniżenie siły nabywczej ludności i rozwój sklepów online. Pandemia tylko pogłębiła ten kryzys. Ludzie zaczęli szukać tańszych produktów w Internecie. Dlatego w ciągu ostatniego półtora roku o zamknięciu swojego biznesu ogłosiło kilka kanałów telezakupowych (TV-Club, Boutique TV, TV-Mall), jeszcze wcześniej zamknięto też TV Sale i BUM TV, a inne kanały z podobną zawartością mają poważne trudności.

 

Źródło: cableman.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...