reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Największa tajemnica Mount Everest” tylko na Playerze

dodano: 2020-12-14 10:42
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVN Grupa Discovery

Największa tajemnica Mount Everest W 1953 roku sir Edmund Hillary i Tenzing Norgay okryli się chwałą, dokonując czegoś, co do tej pory nie udało się nikomu – zdobyli Mount Everest. Ich nazwiska przeszły do historii. Hillary obecnie uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych ludzi XX wieku. Co jeśli to jednak nie oni w rzeczywistości jako pierwsi dotarli na słynny szczyt, a zupełnie inny duet odkrywców dokonał tego przełomowego wyczynu? Czy historycy mogli się aż tak pomylić? „Największa tajemnica Mount Everest” to najnowszy dokument discovery+ Originals. Tytuł można obejrzeć wyłącznie w kolekcji discovery+ na Playerze.

Discovery
Największa tajemnica Mount Everest Discovery


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W nowym filmie dokumentalnym discovery+ Originals „Największa tajemnica Mount Everest” zespół profesjonalnych alpinistów wyruszy w ekscytującą podróż w celu rozwiązania tajemnicy George'a Mallory'ego i Andrew Irvine'a, dwóch odkrywców, którzy zginęli podczas swojej wyprawy na szczyt Mount Everest w 1924 roku.

Mallory i Irvine, wyposażeni tylko w niezbędne narzędzia oraz aparat Vest Pocket Kodak, zaginęli w tracie swojej próby wejścia na Mount Everest w 1924 roku. Po znalezieniu ciała Mallory'ego, po północnej stronie góry, w 1999 roku wielu zaczęło spekulować, czy przypadkiem dwóm śmiałkom nie udało się przed śmiercią dotrzeć na szczyt. Niestety miejsce spoczynku Irvine'a, a także jego aparatu, pozostają tajemnicą. Gdyby jednak udało się znaleźć kliszę z ich wędrówki… Czy odmieniłoby to bieg historii?

Jake Norton, uznany odkrywca, podróżnik i filmowiec, podejmie się wyprawy na Mount Everest w celu zbadania miejsca tragedii. Mając zaledwie 25 lat, był jednym z tych, którzy odkryli szczątki George'a Mallory'ego w 1999 roku. Himalaista zdobył Everest już siedemnaście razy. Teraz jednak nie idzie na szczyt. Jego zadaniem będzie rozstrzygnięcia jednej z największych debat wszechczasów. Korzystając ze zdjęć satelitarnych, ekipa Nortona zgromadzi wszystkie wskazówki i dowody, które mogą doprowadzić do znalezienia Irvine'a i jego aparatu.

„Największa tajemnica Mount Everest” to produkcja discovery+ Originals. Wraz ze startem discovery+ w Polsce dostępna jest tylko na Playerze.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...