reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CI Polsat: Sprawa seryjnego mordercy z Katowic

dodano: 2020-12-18 02:17 | aktualizacja: 2020-12-18 22:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks/satkurier.pl

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni” W piątek, 18 grudnia br. o godz. 22:00 w kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) wyemitowany zostanie premierowo 7. odcinek 3. sezonu programu „Opowiem ci o zbrodni”, zatytułowany „Domator”. Wystąpią Małgorzata Kuźmińska i Michał Kuźmiński. Będzie to finał serii. Programowi towarzyszą: rozmowy Michała Fajbusiewicza („Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”), książka, której wydawcą jest Skarpa Warszawska, i serial audio z udziałem m.in. Edyty Olszówki, Piotra Głowackiego i Magdaleny Popławskiej, wyprodukowany przez Storytel. Za produkcję programu odpowiada Jolanta Gwardys Media.

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Finałowy odcinek trzeciego sezonu programu „Opowiem ci o zbrodni” poprowadzi pierwsza para polskiego kryminału - Małgorzata i Michał Kuźmińscy. W piątek, 18 grudnia br. o godzinie 22:00 Małgorzata i Michał Kuźmińscy powrócą do potwornej sprawy seryjnego mordercy z Katowic - był to tak zwany Władca Much, tytułowy domator, składujący ciała ofiar we własnym mieszkaniu.

Czerwiec 1967 roku. Milicja, technicy oraz straż pożarna wchodzą do mieszkania w katowickiej kamienicy przy ulicy Dąbrowskiego. Z kawalerki wypełza robactwo, przy oknie latają muchy plujki, w powietrzu unosi się fetor zgnilizny. Służby dokonują przerażającego odkrycia, za które sprawca odpowie potrójną karą śmierci. Małgorzata i Michał Kuźmińscy po raz kolejny spróbują zrozumieć, co czai się w meandrach mrocznego umysłu mordercy.

Ona: antropolog kultury i blogerka. On: wicenaczelny „Tygodnika Powszechnego”, autor tekstów piosenek i bloger. Razem: jak czytamy w komunikacie, jedni z najciekawszych twórców rasowych kryminałów, których wyjątkowość doczekała się własnej kategorii „etno-kryminał”. Perfekcyjni i niepodrabialni 0 tak mówi o nich konkurencja. Mają w dorobku sześć tytułów, a wszystkie cenione za wyraziste tło peryferyjnej Polski, nienaganną konstrukcję, staranny research i refleksję intelektualną. We wrześniu tego roku ukazała się ich nowa powieść „Mara”.

Małgorzata Kuźmińska wyjaśnia, dlaczego po latach powrócili do tej - wydawałoby się - dobrze już znanej sprawy:

- To jest sprawa, w której wszystkiego jest za dużo - za dużo było krwi, za dużo było przemocy, za dużo było ohydy. Sprawa dosyć znana. Sprawa, która testuje nasze różnego rodzaju granice - od estetycznych po moralne. I mieliśmy tutaj pewne opory, ale zdecydowaliśmy się zrobić ten „krok w mrok”. Kiedy już zagłębiliśmy się w akta, to okazało się, że tam jest dużo więcej. Sprawa, mimo że wydaje się dobrze znana i wielokrotnie opisywana, to można na nią popatrzeć z jeszcze innej perspektywy.


Wtóruje jej Michał Kuźmiński:

- To rzeczywiście było bardzo ciekawe wyzwanie (...). Zaproponowano nam sprawę Bogdana Arnolda - tak zwanego Władcy Much - sprawę, którą, wydawałoby się, po pierwsze - znają wszyscy, absolutnie, bo jest to (za przeproszeniem, jeśli w ogóle można tak mówić o seryjnych mordercach) kanon polskich spraw, a z drugiej strony - sprawa, która wydaje się absolutnie banalna (znowu: jeśli można tak powiedzieć o serii potwornych zbrodni), ale banalna - dlatego, że właściwie - nie ma tam śledztwa, sprawa jest ewidentna, sprawca zostaje złapany tydzień po wykryciu zwłok. Ale okazuje się, że kiedy zaczęliśmy zagłębiać się w aktach, kiedy zaczęliśmy czytać, zaczęliśmy rozmawiać z ekspertami, zastanawiać się, co tam się wydarzyło, otworzyło się bardzo dużo rozmaitych frontów do opisania...


W trzecim sezonie „Opowiem ci o zbrodni” gospodarze odcinków udają się także na miejsca zbrodni i uczestniczą w rekonstrukcjach wydarzeń. Małgorzata i Michał Kuźmińscy podążą tropem legendarnego Władcy Much w siódmym odcinku, który zostanie wyemitowany premierowo w piątek, 18 grudnia br. o godzinie 22:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat. Dodajmy, iż programowi towarzyszą: rozmowy Michała Fajbusiewicza („Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”), książka, której wydawcą jest Skarpa Warszawska, i serial audio z udziałem m.in. Edyty Olszówki, Piotra Głowackiego i Magdaleny Popławskiej, wyprodukowany przez Storytel (więcej tutaj).
 
Michał Kuźmiński i Małgorzata Kuźmińska w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Michał Kuźmiński i Małgorzata Kuźmińska w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks


„Opowiem ci o zbrodni” - sezon 3., emisja w piątki o godz. 22:00 w Crime+Investigation Polsat (CI Polsat).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...