reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Skylink i freeSAT testują nowy system Nagra MA

dodano: 2020-12-18 23:13 | aktualizacja: 2020-12-20 00:11
autor: Jerzy Kruczek | źródło: parabola.cz

freesat skylink platforma astra czechy 360px.jpg Operator platform satelitarnych freeSAT i Skylink, Canal+ Luxembourg rozpoczął techniczne testy szyfrowania treści w nowym systemie dostępu warunkowego - Nagra MA (Nagra Media Access). Nowy system dostępu warunkowego Nagra MA został podłączony do pierwszych kanałów z satelity Astra 3B (23,5°E), na których działa platforma Skylink, a także w przypadku satelity Thor 6 (0,8°W), skąd nadawane są kanały siostrzanej platformy freeSAT (zresztą wkrótce zostanie przeniesiona na pozycję 23,5°E).

Nagra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy system Nagra MA na satelicie Astra 3B (23,5°E) został podłączony do kanałów Hobby i Retro Music Television, a na satelicie Thor 6 do kanałów Filmbox Family i Viasat Nature. Nowy system Nagra MA korzysta CAID 181d.

W przypadku platformy freeSAT będzie to drugi system Nagry z jakiego korzysta. Pierwszy system Nagra MA (CAID 1815) został dodany do kanałów operatora wiele lat temu w momencie wprowadzenia dekoderów UPC Direct PVR HD.

Obecnie trwają tylko testy techniczne, które na razie nie mają wpływu na widzów w Czechach czy  na Słowacji.
Pierwsze dekodery i moduły z systemem Nagra mają pojawić się na rynku czeskim i słowackim dopiero w I kwartale 2021 r. Wydaje się nieuniknione, że wcześniej czy później Nagra MA będzie dominującym systemem dostępu warunkowego dla platform przejętych przez CANAL+ Group od M7 Group. Systemy Irdeto, Conax czy Viaccess powoli będą eliminowane z tych rynków (najbardziej zagrożony eliminacją jest system Irdeto). Proces ten będzie powolny, ale systematyczny.

 

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...