reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni” 3 w CI Polsat

dodano: 2020-12-20 23:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks/satkurier.pl

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni” W piątek, 25 grudnia 2020 roku o godz. 22:30 w kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 3. sezonu produkcji „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”, nawiązującej do programu „Opowiem ci o zbrodni”, za produkcję którego odpowiada Jolanta Gwardys Media. Obok rozmów Michała Fajbusiewicza produkcji tej towarzyszą: książka, której wydawcą jest Skarpa Warszawska, i serial audio z udziałem m.in. Edyty Olszówki, Piotra Głowackiego i Magdaleny Popławskiej, wyprodukowany przez Storytel.

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Michał Fajbusiewicz, dziennikarz i legendarny twórca „Magazynu kryminalnego 997” (emisja w TVP1 - więcej tutaj), powraca w nowym sezonie programu publicystycznego telewizji Crime+Investigation Polsat, w którym spotyka się z czołowymi pisarzami kryminalnymi w Polsce. Każdy odcinek to wyjątkowa rozmowa o prawdziwych zbrodniach, którymi mistrzowie fikcji zajmowali się w trzecim sezonie programu „Opowiem ci o zbrodni”.

Michał Fajbusiewicz kolejny raz stanął przed kamerą w lokalnej produkcji telewizji Crime+Investigation Polsat. Po raz trzeci w programie „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Wcześniej dziennikarz kryminalny zaangażował się w takie produkcje jak „Z archiwum 997” (więcej tutaj), „Cała prawda o zbrodni” (więcej tutaj), „Skazani: wyznania zza krat” oraz w prezentowany wiosną tego roku program „Akta Fajbusiewicza” (więcej tutaj).

- Nasza wieloletnia współpraca z Michałem Fajbusiewiczem pokazała nam, że nikt nie ma takiego podejścia do dziennikarstwa śledczego i nikt  z takim zaangażowaniem nie docieka prawdy. Dlatego właśnie po raz kolejny postanowiliśmy poprosić go, aby wraz z naszymi pisarzami zagłębił się w historie prezentowanych przez nas zbrodni i poddał je swojej analizie. Program „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni” to spotkanie fascynujących postaci, rozmowa eksperta od tematyki true crime i dziennikarza śledczego z pisarzami, których domeną jest fikcja, a w naszym programie konfrontują się z prawdziwą zbrodnią i ludzką tragedią. Jak pokazały poprzednie dwie serie programu, jest to przepis na sukces

- tłumaczy Agnieszka Kubiak, head of content w A+E Networks Polska.


Jak zapowiada nadawca, w serii „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni” do dyskusji przy stole zasiądą: prowadzący Michał Fajbusiewicz, którego doświadczenie w tematyce kryminalnej liczy się w tysiącach zgłębionych spraw z całego kraju śledzonych przez miliony Polaków na ekranach telewizorów oraz - po drugiej stronie - czołowi kryminalni pisarze, nie schodzący ze szczytów list bestsellerów. To zderzenie dojrzałego dziennikarza, który widział najmroczniejsze strony ludzkiej natury w rzeczywistości i skupionego na fikcji pisarza, dla którego zmierzenie się z prawdziwą sprawą to niecodzienne wyzwanie. W tym sezonie podejmą się go: Katarzyna Bonda, Wojciech Chmielarz, Igor Brejdygant, Joanna Opiat-Bojarska, Max Czornyj, Małgorzata i Michał Kuźmińscy oraz - debiutujący - Robert Małecki. Każdy z nich pozostawił na chwilę świat wyobraźni, by poznać sprawy, które wstrząsnęły polską opinią publiczną. Opowiedzieli o nich w trzecim sezonie „Opowiem ci o zbrodni”, teraz swoje wątpliwości i refleksje na ich temat konfrontują z rodzimą legendą dziennikarstwa kryminalnego (więcej tutaj).

- W programie wracamy do spraw, które są znane i zostały już rozwiązane, zapadły wyroki, jednak na ich temat jeszcze wiele nie zostało powiedziane. Możemy tu dotrzeć wiele wątku, pewne imponderabilia z przebiegu śledztw czy spraw sadowych, które dla nas wszystkich zajmujących się zbrodnią mogą być naprawdę interesujące. Pisarze, którzy prowadzą program „Opowiem ci o zbrodni” powracają do akt, w trakcie produkcji odwiedzają miejsca związane z tymi zbrodniami, to są niezwykle ciekawe konfrontacje i nowe podejście do tych spraw. Rozmawiają także z rodzinami ofiar, z ekspertami, śledczymi. Po raz kolejny będę pytał ich o tę perspektywę, o pracę z tym tematem, który tak mocno odbiega od ich codzienności, jaką jest fikcja literacka

- mówi Michał Fajbusiewicz.


Nowe odcinki programu „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni” będą pokazywane w piątki, od 25 grudnia 2020 roku o godzinie 22:30 w telewizji Crime+Investigation Polsat (więcej tutaj).

„Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni” - sezon 3., w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.: „Wojciech Chmielarz”
emisja: w piątek, 25 grudnia 2020 roku o 22:30

Legendarny dziennikarz Michał Fajbusiewicz rozmawia z Wojciechem Chmielarzem o sprawie zabójstwa, którą pisarz zajmował się w trzecim sezonie „Opowiem ci o zbrodni”. Tym razem zabójczynią okazała się młoda kobieta, która wplątała się w miłosny trójkąt pełen kłamstw i wielkich pieniędzy. Wojciech Chmielarz miał sposobność spojrzeć jej w oczy. Jak to wspomina tę rozmowę?  

Odcinek 2.: „Katarzyna Bonda”
emisja: w piątek, 1 stycznia 2021 roku 22:30

Katarzyna Bonda wraz z profilerem Bogdanem Lachem w trzecim sezonie „Opowiem ci o zbrodni” wrócili do sprawy zabójstwa 68-letniej Krystyny z Dąbrowy Górniczej. Jej ciało znalazł 18-letni wnuk. Kto dopuścił się makabrycznej zbrodni i dlaczego przyznały się do niej osoby, które jej nie popełniły? O tym z Katarzyną Bondą rozmawia legendarny dziennikarz Michał Fajbusiewicz.

Odcinek 3.: „Robert Małecki”
emisja: w piątek, 8 stycznia 2021 roku o 22:30

Dziennikarka z Grudziądza nie dociera do domu z urlopu w Szczyrku. Śledczy znajdują jej samochód z nietypowymi śladami na parkingu przy dworcu w Toruniu. Aleksandra po dziś dzień jest uznawana za zaginioną. W trzecim sezonie „Opowiem ci o zbrodni” do sprawy wrócił pisarz kryminalny Robert Małecki. O tej tajemniczej sprawie porozmawia z Michałem Fajbusiewiczem, który w przeszłości wielokrotnie się nią zajmował.

Odcinek 4.: „Max Czornyj”
emisja: w piątek, 15 stycznia 2021 roku o 22:30

Max Czornyj, związany z Lubelszczyzną autor bestsellerowych kryminałów, wraca do sprawy morderstwa pary emerytowanych lekarzy i ich opiekuna z Opola Lubelskiego. Zgłębia ją w trzecim sezonie „Opowiem ci o zbrodni” z nadzieją na schwytanie kolejnych sprawców tej tragedii. O sprawie rozmawia z legendą polskiego dziennikarstwa kryminalnego - Michałem Fajbusiewiczem.

Odcinek 5.: „Joanna Opiat-Bojarska”
emisja: w piątek, 22 stycznia 2021 roku 22:30

W Poznaniu w 1997 roku doszło do morderstwa dwunastoletniego Michała. Chłopiec został zaproszony przez starszego kolegę - Pawła - do domu po imprezie andrzejkowej. Nie wrócił na noc. Po latach, w trzecim sezonie „Opowiem ci o zbrodni”, sprawą zajmuje się Joanna Opiat-Bojarska. Tym razem rozmawia o niej z legendarnym dziennikarzem Michałem Fajbusiewiczem.

Odcinek 6.: „Igor Brejdygant”
emisja: w piątek, 29 stycznia 2021 roku o 22:30

Igor Brejdygant wybrał się w okolice Mielna, by w trzecim sezonie „Opowiem ci o zbrodni” zająć się sprawą zabójstwa prowadzącej agroturystykę matki i jej dwóch córek. Ciała po potrójnym morderstwie zostały znalezione przez przypadek prawie rok później. O tej makabrycznej sprawie Igor Brejdygant rozmawia z Michałem Fajbusiewiczem, który w przeszłości również zajmował się tą sprawą.

Odcinek 7.: „Małgorzata i Michał Kuźmińscy”
emisja: w piątek, 5 lutego 2021 roku o 22:30

Sprawie, której w trzecim sezonie „Opowiem ci o zbrodni” przyglądają się Małgorzata i Michał Kuźmińscy towarzyszy fetor zgnilizny i pełzające robactwo. Para wróciła do tak zwanego Władcy Much - mordercy, który w latach 60. ubiegłego wieku grasował w Katowicach, a w swoim mieszkaniu urządził składowisko zwłok zamordowanych kobiet. Tę sprawę dobrze zna także ich rozmówca - legendarny dziennikarz Michał Fajbusiewicz.
 
Michał Fajbusiewicz w programie „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”, foto: A+E Networks
Michał Fajbusiewicz w programie „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”, foto: A+E Networks
Katarzyna Bonda w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Katarzyna Bonda w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks


„Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni” - sezon 3., emisja w piątki (od 25 grudnia 2020 roku) o godz. 22:30 w CI Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

29 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...