reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Operacja The Net: blokada 50 tys. pirackich dekoderów [wideo]

dodano: 2020-12-22 21:14
autor: GF | źródło: GdF Milano

GDF Guardia di Finanza Milano operacja The net 360px.jpg Operazione The Net to nazwa antypirackiej operacji, która doprowadziła dowództwo Guardia di Finanza w Mediolanie, koordynowane przez mediolańskich zespół prokuratorów (zastępca prokuratora, dr Eugenio Fusco i zastępca prokuratora, dr Paola Pirotta). W jej trakcie przeprowadzono zajęcie zapobiegawcze, uniemożliwiając dostęp po sieci do płatnych kanałów platform cyfrowych, za pośrednictwem których ponad 50 tys. użytkowników miało piracki dostęp do treści telewizyjnych dostępnych za pośrednictwem nielegalnej telewizji internetowej (IPTV).

GdF Milano
GdF Operazione The Net Sky Guardia di Finanza Milano 2020760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
GdF, Sky Italia i Serie A w wspólnej akcji
Dochodzenie, przeprowadzone przez funkcjonariuszy Jednostki Policji Gospodarczo-Finansowej w Mediolanie oraz przez zespół ds. przestępstw informatycznych w miejscowej prokuraturze, nastąpiło po wstępnym dochodzeniu przeprowadzonym przez Sky Italia i Lega Nazionale Professionisti Serie A w celu zidentyfikowania pirackich usług internetowych, które zezwalały na wykorzystanie treści telewizyjnych nadawanych za pomocą zaszyfrowanych cyfrowych sygnałów wideo.

Późniejsze dochodzenia ujawniły istnienie organizacji działającej w różnych regionach terytorium Włoch, zajmującej się sprzedażą i dystrybucją pirackich dekoderów umożliwiających dostęp do usługi IPTV w celu bezpłatnego korzystania z płatnych treści telewizyjnych bez należnej opłaty dla operatorów. Użytkownicy usługi pirackiej uzyskiwali również pomoc techniczną pirackiej organizacji w zakresie sprawnego działania dekoderów.

Działania policji ekonomiczno-finansowej, komplikowane przez wykorzystanie przez podejrzanych systemów VPN (Virtual Private Network) do anonimizacji komunikacji, doprowadziły do ​​zgłoszenia 3 osób za przestępstwo, o którym mowa w art. 171-ter Prawa autorskiego. Trwają dalsze dochodzenia, aby w pełni zidentyfikować poszczególnych użytkowników, którzy są odbiorcami nielegalnej telewizji IPTV.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...