reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja obniży udział w czołowej rosyjskiej telewizji

dodano: 2020-12-23 21:44 | aktualizacja: 2020-12-23 22:27
autor: RO | źródło: cableman.ru

Pierwyj kanał Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin podpisał dekret o podwyższeniu kapitału zakładowego państwowej telewizji Pierwyj w drodze dodatkowej emisji akcji i ich sprzedaży udziałowcom niepaństwowym. Tym samym, udział państwa w spółce zmniejszy się z 51% do 34%, ale Rosja zachowa specjalne prawo do zarządzania kanałem Pierwyj.

https://i.msmap.ru/5/2/8/thumbs/700_466_fix.jpg
Centrum telewizyjne Ostankino


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rząd w ciągu trzech miesięcy będzie musiał zapewnić prywatyzację spółki państwowej, a także ustalić listę niepaństwowych udziałowców nadawcy.

Aktualnie 51% akcji Pierwyj należy do państwa i jego struktur: państwowej agencji Rosimuszczestwo zarządzającej akcjami państwowych spółek – 38,9%, rosyjskiej agencji prasowej TASS – 9,1% i centrum technicznego Ostankino – 3%. Kolejne 29% posiada Narodowa Medialna Grupa, która jest kontrolowana przez kilka firm, w tym Bank Rossija Jurija Kowalczuka i jego partnerów. Dalsze 20% do września posiadał bank VTB, który kupił je od miliardera Romana Abramowicza. We wrześniu bank poinformował o sprzedaży tego składnika aktywów bez ujawniania nowego właściciela.

Zgodnie z preambułą dekretu prezydenckiego, decyzja o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki zapadła po sugestii premiera Michaiła Miszustina „w celu zwiększenia stabilności finansowej spółki akcyjnej”. Pierwyj kanał ma problemy finansowe od 2014 roku i regularnie zwraca się do państwa o dotacje na produkcję treści. Centrum telewizyjne Ostankino narzekało na długi kanału. Na dzień 31 grudnia 2019 roku, kwota zadłużenia Pierwyj wobec centrum przekroczyła 1,3 mld rubli.

Przy okazji w Pierwyj zaszły zmiany personalne. Nowym przewodniczącym rady dyrektorów został doradca prezydenta, były minister rozwoju gospodarczego Maksim Orieszkin. Wcześniej stanowisko te zajmował rektor Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych, Anatolij Torkunow.

Źródło: cableman.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...