reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Plus partnerem akcji „Bądź przy mnie...”

dodano: 2020-12-26 00:19 | aktualizacja: 2020-12-26 18:11
autor: Łukasz Knapik | źródło: Plus

Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie „Bądź przy mnie - wsparcie społeczne i duchowe dla chorych hospitalizowanych z powodu Covid-19” Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie zaprasza szpitale do udziału w ogólnopolskim programie „Bądź przy mnie - wsparcie społeczne i duchowe dla chorych hospitalizowanych z powodu Covid-19”. Partnerem technologicznym akcji jest sieć Plus (Cyfrowy Polsat).

Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie „Bądź przy mnie - wsparcie społeczne i duchowe dla chorych hospitalizowanych z powodu Covid-19”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie, we współpracy z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, Zespołem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Polską Radą Ekumeniczną, pod patronatem honorowym rzecznika praw pacjenta, realizują ogólnopolski program „Bądź przy mnie - wsparcie społeczne i duchowe dla chorych hospitalizowanych z powodu Covid-19”.

- Celem programu jest zapewnienie, aby chorzy na Covid-19 nie byli samotni w szpitalu, zwłaszcza w okresie zagrożenia życia, bezradności i umierania i aby nikt nie był pozbawiony opieki duchowej właśnie wtedy, gdy najbardziej jej potrzebuje

- mówi Małgorzata Krajnik, prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Duchowej w Medycynie.


Do udziału w programie zostały zaproszone wszystkie szpitale publiczne.

W celu umożliwienia chorym na Covid-19, szczególnie niesamodzielnym, w stanie ciężkim lub w stanie zagrożenia życia, wirtualnego kontaktu z osobami bliskimi w ramach pierwszej części programu („Porozmawiaj ze mną”) zostaną szpitalom uczestniczącym w programie dostarczone smartfony z pakietem darmowych rozmów i transmisji danych. 

Telefony oraz karty SIM przekazał bezpłatnie Polkomtel, operator sieci Plus z Grupy Polsat, która wraz z Zygmuntem Solorzem przeznaczyła na walkę z epidemią około 50 mln złotych (więcej tutaj). Parterem, który zapewni na swój koszt dostarczenie przesyłek z telefonami do szpitali, jest FedEx Express, firma oferująca usługi przesyłek ekspresowych.

W ramach drugiej części programu („Podnieś mnie na duchu”) Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie zapewnia wsparcie w zakresie środków ochrony osobistej dla kapelanów.

- Program ma szczególne znaczenie wobec świąt Bożego Narodzenia, sylwestra i Nowego Roku, które wielu chorych będzie musiało spędzić w szpitalu, w odizolowaniu od swoich bliskich - czytamy w komunikacie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Plus


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD Sloth Combo Plus Mini

Odbiornik cyfrowy HD Combo (DVB-S2 + DVB-T/T2/C) PVR Ready marki...

239 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

39 zł Więcej...