reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

4,4 mln widzów Kevina w Polsacie

dodano: 2020-12-28 17:38
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Telewizja Polsat/TVP/satkurier.pl

Kevin sam w domu W Wigilię film „Kevin sam w domu” obejrzało średnio 4,4 mln widzów, a w Boże Narodzenie - 2 mln widzów. W czasie wigilijnej emisji tego filmu Polsat był najchętniej oglądaną stacją w obu grupach i zanotował udziały: ponad 33 proc. grupie 4+ i ponad 43 proc. w grupie komercyjnej, co stanowi rekordowy wynik także w porównaniu z poprzednimi latami.

Kevin sam w domu Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niesforny chłopiec, którego tak doskonale zagrał Macaulay Culkin, gości na antenie Polsatu od grudnia 2000 roku i zapewne nikt już nie wyobraża sobie wigilijnego wieczoru bez jego przygód. Tradycją Polsatu od wielu lat są też koncerty, podczas których gwiazdy polskiej sceny muzycznej prezentują polskie kolędy. W tym roku „Kevin...” był gościem w domach w wigilijny czwartek o godz. 20:00, a następnie w bożonarodzeniowy piątek o godz. 16:30.

Jak co roku, 24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia, na antenie telewizji Polsat pokazano kilka programów muzycznych typowo świątecznych. Dwa premierowe koncerty tego dnia to: „Golec uOrkiestra. Kolędowanie z Janem Pawłem II” (godz. 15:50), będący zwieńczeniem przypadających w tym roku obchodów 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka, i „Wielkie kolędowanie z Polsatem”, zarejestrowane we wnętrzach sanktuarium w Mariańskim Porzeczu (godz. 16:45) Obie te premiery spotkały się z życzliwym przyjęciem widzów Polsatu. To pasmo osiągnęło wynik prawie 17 proc. w grupie 4+ i ponad 20 proc. w grupie komercyjnej. Telewizja Polsat wygrała cały wigilijny czwartek, bo w grupie komercyjnej stacja zgromadziła udziały w rynku na poziomie: 14 proc. (4+) i 18 proc. (16-49).

Emitowany w Wigilię w TVP1 koncert „Gdy się Chrystus rodzi… kolędy na Jasnej Górze” (godz. 17:30) oglądało 2,1 mln (udziały 21,8 proc.). Składający się dwóch części koncert „Gwiazdy kolędują w Zakopanem - świąteczny koncert pod patronatem Pary Prezydenckiej” również przyciągnął liczna widownię. Pierwszą część wyemitowaną w Wigilię (godz. 21:10) obejrzało 1,5 mln (udziały 11 proc.), natomiast drugą część 25 grudnia (godz. 17:30) oglądało 1,6 mln osób, udziały wyniosły 13,4 proc.

Natomiast pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, czyli piątek oraz niedziela, zamykająca ten wyjątkowy weekend, to dni, w które telewizja Polsat notowała najwyższe procentowe udziały w rynku wśród widzów grupy komercyjnej w naszym kraju. 25 grudnia było to średnio ponad 11 proc., a 27 grudnia - ponad 8 proc.

Biorąc pod uwagę średnią oglądalność 4 dni tego okresu, Polsat wygrał w grupie komercyjnej (10,5 proc.), natomiast zajął 2. pozycję za TVP1 wśród wszystkich widzów oglądających telewizję w naszym kraju (z wynikiem: ponad 8 proc.).

Dokument poświęcony Krzysztofowi Krawczykowi w pierwszy dzień świąt w TVP1 (godz. 21:00) obejrzało średnio 3,1 mln osób (udziały 21,9 proc.). Natomiast świąteczny odcinek programu „Rolnik szuka żony” śledziło średnio 3,6 mln widzów przy udziałach 23,2 proc. i była o 21,9 proc. wyższa w porównaniu z odcinkiem świątecznym w 2019 roku.

Premierowy odcinek serialu TVP1 „Osiecka” o życiu i twórczości Agnieszki Osieckiej zobaczyło średnio 2,7 mln widzów, a udziały kształtowały się na poziomie 18,3 proc. Z kolei 26 grudnia TVP2 (godz. 20:00) zaprosiła widzów na jubileuszowy koncert zespołu Boys, który obejrzało 1,7 mln osób (udziały 12 proc.).

Kolejna okazja na spotkanie z Kevinem na antenie Telewizji Polsat nadarzy się już wkrótce. Druga część opowieści o jego świątecznych, równie zabawnych co dramatycznych przeżyciach to „Kevin sam w Nowym Jorku”. Ten przebój - zarówno kinowy, jak i telewizyjny - również zawsze z powodzeniem gości na antenach Polsatu. Najbliższy pokaz odbędzie się w noworoczny piątek, 1 stycznia 2021 roku o godz. 20:00 oraz w niedzielę, 3 stycznia o godz. 12:45.

Dane: Nielsen Audience Measurement


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oglądalność


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Johansson 9733PL Unicable I/II

Multiswitch, przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy klasycznej instalacji multiswitchowej. Możliwość...

250 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...
reklama