reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Widzowie irlandzkiego Sky tracą kanały

dodano: 2020-12-28 17:47 | aktualizacja: 2020-12-28 19:33
autor: RO | źródło: broadbandtvnews.com

Sky UK Klienci brytyjskiej platformy satelitarnej Sky UK w Irlandii tracą dostęp do wielu kanałów telewizyjnych i stacji radiowych z powodu Brexitu. Jak zapewnia operator, nie są to kanały, które mają znaczącą widownię w Europie.

Brexit


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niektóre kanały zostały usunięte ze Sky EPG, ponieważ ich nadawcy nie chcieli uzyskać licencji UE po Brexicie. Dotyczy to RT (dawniej Russia Today), CGTN z Chin, wybranych kanałów muzycznych i około 30 stacji radiowych, w tym należących do Bauer i Global w Wielkiej Brytanii.

Irlandzki Sky powiedział w lokalnej prasie, że niektóre kanały (niezbyt znaczące) zostały usunięte z irlandzkiego Sky. Wynikało to z faktu, że stacje te nie chciały uzyskać irlandzkiej/unijnej licencji po Brexicie i za to postanowiły zostać usunięte.

Sky przygotowywał się do Brexitu od bardzo dawna, więc jest bardzo dobrze przygotowany, aby odpowiednio się dostosować do nowych warunków.

Choć wybrane kanały telewizyjne i stacje radiowe zostały usunięte z irlandzkiego Sky EPG, to nadal jest możliwe dodanie ich ręcznie do listy, ale nie mogą być legalnie ujęte w Sky EPG bez dodatkowych dokumentów. Nie przestrzeganie tych zasad wiąże się z konsekwencjami regulacyjnymi.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

30 zł Więcej...