reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Widzowie irlandzkiego Sky tracą kanały

dodano: 2020-12-28 17:47 | aktualizacja: 2020-12-28 19:33
autor: RO | źródło: broadbandtvnews.com

Sky UK Klienci brytyjskiej platformy satelitarnej Sky UK w Irlandii tracą dostęp do wielu kanałów telewizyjnych i stacji radiowych z powodu Brexitu. Jak zapewnia operator, nie są to kanały, które mają znaczącą widownię w Europie.

Brexit


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niektóre kanały zostały usunięte ze Sky EPG, ponieważ ich nadawcy nie chcieli uzyskać licencji UE po Brexicie. Dotyczy to RT (dawniej Russia Today), CGTN z Chin, wybranych kanałów muzycznych i około 30 stacji radiowych, w tym należących do Bauer i Global w Wielkiej Brytanii.

Irlandzki Sky powiedział w lokalnej prasie, że niektóre kanały (niezbyt znaczące) zostały usunięte z irlandzkiego Sky. Wynikało to z faktu, że stacje te nie chciały uzyskać irlandzkiej/unijnej licencji po Brexicie i za to postanowiły zostać usunięte.

Sky przygotowywał się do Brexitu od bardzo dawna, więc jest bardzo dobrze przygotowany, aby odpowiednio się dostosować do nowych warunków.

Choć wybrane kanały telewizyjne i stacje radiowe zostały usunięte z irlandzkiego Sky EPG, to nadal jest możliwe dodanie ich ręcznie do listy, ale nie mogą być legalnie ujęte w Sky EPG bez dodatkowych dokumentów. Nie przestrzeganie tych zasad wiąże się z konsekwencjami regulacyjnymi.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X + 1TB HDD

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X UHD 4K z wbudowanym...

829 zł Więcej...

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...

Stojak balkonowy prosty 40cm

Stojak uniwersalny instalowany pionowo do barierki balkonowej.

30 zł Więcej...
reklama