reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Datagroup kupuje największego operatora na Ukrainie

dodano: 2020-12-28 18:25
autor: RO | źródło: detector.media

Datagroup Datagroup, narodowy operator telefonii stacjonarnej i usług cyfrowych na Ukrainie, osiągnął porozumienie w sprawie nabycia 100% udziałów w spółce telekomunikacyjnej Volia. Poinformował o tym serwis internetowy EEGF II Horizon Capital, który jest jedynym inwestorem finansowym Datagroup.

Volia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Umowa zostanie sfinalizowana po zatwierdzeniu przez organy regulacyjne. Oczekuje się, że połączona firma wygeneruje ponad 130 mln dolarów przychodów.

EEGF II Horizon Capital zapewnia pełne wsparcie dla tej umowy. Firma posiada 96,13% udziałów w Datagroup, a kolejne 3,87% należy do dyrektora generalnego Michajło Szelemby.

Obecnie Volia-Kabel należy do szeregu zagranicznych funduszy inwestycyjnych i banków prywatnych: Providence Equity Partners (34,7%), SigmaBleyzer (11,7%), Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju i innych.

Założycielka i dyrektor generalna Horizon Capital, Ołena Koszarna, powiedziała, że połączenie tych firm, z których każda jest własnością bezpośredniego funduszu inwestycyjnego, było od dawna marzeniem Horizon Capital i Datagroup. Zarówno Datagroup, jak i Volia działają w bardzo rozdrobnionych branżach, co oznacza ograniczone zainteresowanie i inwestycje inwestorów. Sprostanie postępującej cyfryzacji kraju wymaga znacznych inwestycji w modernizację i rozbudowę zarówno sieci dostępowej, jak i krajowej infrastruktury światłowodowej. Konsumenci na całej Ukrainie skorzystają na tym połączeniu, ponieważ kraj potrzebuje znacznych nakładów w infrastrukturę.

Michajło Szelemba, dyrektor i udziałowiec Datagroup, jest przekonany, że fuzja pozwoli na inwestycje w modernizację sieci i otworzy nowe możliwości dla pracowników.

Każda firma obsługuje różne segmenty rynku. Datagroup jest liderem w segmencie B2B z zaledwie 15% przychodów generowanymi przez B2C, podczas gdy Volia jest liderem w segmencie B2C z mniej niż 5% przychodów generowanymi przez klientów B2B. Po zintegrowaniu, połączona firma wygeneruje ponad 130 mln dolarów przychodów i 50 mln dolarów EBITDA, przy jednym z najniższych wskaźników zadłużenia wśród dużych firm telekomunikacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Mamy nadzieję, że to porozumienie pozwoli przyciągnąć inwestycje w infrastrukturę Ukrainy zarówno ze strony inwestorów krajowych, jak i zagranicznych

- powiedział Michajło Szelemba, dyrektor i udziałowiec Datagroup.


Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...