reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRRiT nagradza reportaże publicznej radiofonii

dodano: 2020-12-30 02:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji We wtorek, 29 grudnia 2020 roku w siedzibie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) w Warszawie odbyła się kameralna uroczystość wręczenia nagrody „Grand Prix KRRiT” dla najlepszego reportażu Polskiego Radia zrealizowanego w 2020 roku, wraz z ogłoszeniem pozostałych nagród i wyróżnień konkursu.

KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jury konkursu, któremu przewodniczyła Teresa Bochwic - zastępca przewodniczącego KRRiT, jednogłośnie zdecydowało o przyznaniu nagrody „Grand Prix KRRiT” 2020 roku, Alicji Pietruczuk i Źmicierowi Kościn z Polskiego Radia Białystok, za reportaż „Pieśni przebudzenia”. - Utwór jest przejmującym, dźwiękowym obrazem walki Białorusinów o godność i wolność, z perspektywy jednoczących naród pieśni. Odtwarzając przekrojowo ostatnie, dramatyczne wydarzenia na Białorusi, autorzy w sugestywny i przejrzysty sposób przedstawili siłę białoruskich protestów, podtrzymywanych pieśniani, nie tylko tworzącymi wspólnotę lecz także podgrzewającymi nadzieję zniewolonego narodu na uwolnienie się od dyktatury - czytamy w opisie.

Jury przyznało także dwie nagrody specjalne: I nagrodę specjalną otrzymała Katarzyna Michalak z Polskiego Radia Lublin za reportaż „Śpiewajcie wolność”, II nagrodę specjalną otrzymała Beata Kwiatkowska z Dwójki Polskiego Radia  za reportaż „Wpuściliśmy śmierć do naszego domu”.
 
Wyróżnienia honorowe otrzymali: Aleksandra Sadokierska z Polskiego Radia Białystok za reportaż „Demokracja niepubliczna” i Magdalena Grydniewska z Polskiego Radia Lublin za reportaż „O więcej niż życie”.

Symboliczny czek oraz pamiątkowe dyplomy laureatom „Grand Prix KRRiT” wręczyła Teresa Bochwic (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

519 zł Więcej...