reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ na najlepszej pozycji do odzyskania praw do Ligue 1

dodano: 2020-12-29 22:17 | aktualizacja: 2020-12-31 20:44
autor: Janusz Sulisz | źródło: Mediapro

telefoot mediapro logo 2020 360px.jpg Porozumienie między francuską ligą piłkarską LFP i firmą medialną Mediapro w sprawie zwrotu praw telewizyjnych jest gotowe. Sąd gospodarczy w Nanterre pod Paryżem potwierdził porozumienie, jak ogłosiły we wtorek władze LFP. Mediapro miałoby zapłacić łącznie 100 mln euro, a dalsze spory prawne byłyby wykluczone. To by oznaczało, że można ponownie przenieść prawa do transmisji Ligue 1 i Ligue 2 na inną stację telewizyjną. Jaką? Jeszcze nie wiadomo - trwają rozmowy, podobno to Grupa CANAL+ jest na najlepszej pozycji, by przejąć prawa do Ligue 1 we Francji.
 


CANAL+
Ligue 1 Canal+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

To kończy bolesny rozdział dla francuskich klubów piłkarskich.
Przypomnijmy, że hiszpańsko-chińska spółka Mediapro otrzymała prawa telewizyjne na okres od 2020 do 2024 roku i miała przekazywać do ligi 830 mln euro. Jednak spółka nie zdołała wpłacić 5 października ponad 172,3 mln euro, ani też 5 grudnia kolejnej raty 152,5 mln euro. Dzięki umowie władze ligi francuskiej mogą teraz ograniczając straty, zacząć poszukiwanie nowego partnera telewizyjnego.

Według miesięcznika Capital, Mediapro zapłaci w dwóch ratach 36 mln euro, które nadal musi zapłacić LFP, w ramach umowy zatwierdzonej przez sąd gospodarczy w Nanterre we wtorek 29 grudnia: 10 mln zapłaci do 30 marca 2021 r. i 26 mln euro do 15 czerwca przyszłego roku. Aby uniknąć oskarżenia, spółka Mediapro, zgodziła się zapłacić łącznie 100 mln euroW zeszłym tygodniu wpłacono już 64 mln euro. 

Ponadto grupa Mediapro planuje zwrócić koszty abonentom, którzy zapłacili rok z góry i oglądali kanał
Téléfoot na tablecie, smartfonie lub komputerze. Stacja Téléfoot, należąca do Mediapro, będzie początkowo transmitować kolejne mecze Ligue 1, dopóki prawa telewizyjne nie zostaną przeniesione na nowego dostawcę.

Rozmowy z CANAL+ trwają. BeIN Sports zastąpi Téléfoot?
Mówi się, że to beIN Sports zastąpiłby Téléfoot, dystrybuowany wyłącznie jako kanał zaszyfrowany, ale przy znaczącej współpracy Grupy CANAL+.

CANAL+ byłby skłonny zapłacić 100 mln euro obiecanej premii dla LFP, jeśli kanał nadający Ligue 1 odniesie wielki sukces. Ale to nie wszystko. W obliczu kryzysu związanego z pandemią i kłopotami Mediapro, CANAL+ byłby w stanie zapłacić zaliczkę w wysokości 200 mln euro na rzecz LFP za sezon 2020-2021. Na razie CANAL+ i beIN Sports nie osiągnęły porozumienia. Jednak wszystko wskazuje na to, że sprawa szybko trafi w ręce LFP, bo ta ma do 31 stycznia 2021 r. podjąć jakąś decyzję. Téléfoot może zapewnić transmisję do tego dnia zgodnie z umową podpisaną między Téléfoot a LFP.

Źródło: ouest-france.fr  lequipe.fr 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...