reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Rysa” - serial AXN i Polsatu w serwisie Ipla

dodano: 2021-01-03 23:48 | aktualizacja: 2021-01-04 13:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

AXN Polsat „Rysa” W styczniu br. w serwisie Ipla odbędzie się premiera serialu „Rysa”, który realizują Sony Pictures Television Networks Central Europe we współpracy z Grupą Polsat. W Ipli pojawiły się ostatnio wywiady z aktorami tej produkcji, w tym z odtwórczynią głównej roli Julią Kijowską, a także autorem powieści, na podstawie której nakręcono serial, i głównym scenarzystą „Rysy”, Igorem Brejdygantem. Na razie nie wiadomo, kiedy serial ten pojawi się w kanałach AXN i Polsat.

AXN Polsat „Rysa”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, trzymający w napięciu serial stanowi połączenie mrocznego kryminału z thrillerem psychologicznym, a jego główna bohaterka to wyrazista postać z trudną przeszłością. W produkcji widzowie zobaczą m.in.: Julię Kijowską (główna rola Moniki Brzozowskiej), Macieja Zakościelnego (Piotr, partner Moniki), Dawida Ogrodnika (porucznik Warecki), Marię Pakulnis (matka Moniki) czy Zbigniewa Zamachowskiego (szef Moniki).

Zanim serial zostanie udostępniony, w Ipli można obejrzeć wywiady z aktorami: Julią Kijowską, Zuzanną Zielińską i Dawidem Ogrodnikiem, którzy opowiadają o pracy na planie i swoich bohaterach.

- Moniką targają przeróżne emocje, a jej codzienność nie ma nic wspólnego z taką codziennością, którą moglibyśmy sobie wyobrażać, zwykłą, nijaką. To jest bohaterka wrzucana w różne ekstremalne sytuacje i chyba dosyć nieźle sobie z nimi radzi (...). Monika nie pamięta roku ze swojego życia i ten rok w całej historii okazuje się być kluczowy

- mówi o swojej bohaterce Julia Kijowska.


Na pytania dziennikarzy Ipli odpowiedział też Igor Brejdygant.

- Mam nadzieję, że „Rysa” przyniesie dużo emocji z gatunku psychologii postaci. Niezwykle złożoną postacią jest główna bohaterka, ma też dosyć złożone doświadczenia - mówi autor „Rysy”. - Mam nadzieję, że widz „pójdzie za nią”, będzie się o nią martwił i jej kibicował. Jestem bardzo zadowolony z obsadzenia w tej roli Julii Kijowskiej, która nie tylko odtworzyła tę rolę, ale także „naddała” wiele od siebie do tej postaci - dodaje.


Wszystkie wywiady można znaleźć w serwisie Ipla.

Serial to ekranizacja pierwszej z cyklu powieści kryminalnej Igora Brejdyganta, „Rysa”. Powieść ukazała się w sierpniu 2018 roku i - jak czytamy w komunikacie - szybko zyskała przychylność czytelników, którzy z zapartym tchem śledzili losy policjantki z zagadkową przeszłością, odkrywającej kolejne tajemnicze morderstwa. Książka w 2019 roku otrzymała „Nagrodę Wielkiego Kalibru”. Zdjęcia do jej ekranizacji zakończyły się w listopadzie 2020 roku.

Serial rozpoczyna się morderstwem bezdomnego alkoholika. Prowadząca śledztwo komisarz Monika Brzozowska przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż porachunki kloszardów. Kolejne zbrodnie o podobnym modus operandi potwierdzają jej przypuszczenia. W toku śledztwa okazuje się, że dawne grzechy zamordowanych wiążą się z błędami młodości Moniki, a największą zagadką historii okazują się jej bolesne doświadczenia zepchnięte do podświadomości (więcej tutaj).
 
Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Maciej Zakościelny i Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Maciej Zakościelny i Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Scenarzystą serialu „Rysa” jest Igor Brejdygant, foto: Jakub Celej
Scenarzystą serialu „Rysa” jest Igor Brejdygant, foto: Jakub Celej


„Rysa” - emisja wkrótce w kanałach AXN i Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

839 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 143 CD

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM niemieckiej firmy TechniSat. Urządzenie pozwala...

950 zł Więcej...
reklama