reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Rysa” - serial AXN i Polsatu w serwisie Ipla

dodano: 2021-01-03 23:48 | aktualizacja: 2021-01-04 13:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

AXN Polsat „Rysa” W styczniu br. w serwisie Ipla odbędzie się premiera serialu „Rysa”, który realizują Sony Pictures Television Networks Central Europe we współpracy z Grupą Polsat. W Ipli pojawiły się ostatnio wywiady z aktorami tej produkcji, w tym z odtwórczynią głównej roli Julią Kijowską, a także autorem powieści, na podstawie której nakręcono serial, i głównym scenarzystą „Rysy”, Igorem Brejdygantem. Na razie nie wiadomo, kiedy serial ten pojawi się w kanałach AXN i Polsat.

AXN Polsat „Rysa”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, trzymający w napięciu serial stanowi połączenie mrocznego kryminału z thrillerem psychologicznym, a jego główna bohaterka to wyrazista postać z trudną przeszłością. W produkcji widzowie zobaczą m.in.: Julię Kijowską (główna rola Moniki Brzozowskiej), Macieja Zakościelnego (Piotr, partner Moniki), Dawida Ogrodnika (porucznik Warecki), Marię Pakulnis (matka Moniki) czy Zbigniewa Zamachowskiego (szef Moniki).

Zanim serial zostanie udostępniony, w Ipli można obejrzeć wywiady z aktorami: Julią Kijowską, Zuzanną Zielińską i Dawidem Ogrodnikiem, którzy opowiadają o pracy na planie i swoich bohaterach.

- Moniką targają przeróżne emocje, a jej codzienność nie ma nic wspólnego z taką codziennością, którą moglibyśmy sobie wyobrażać, zwykłą, nijaką. To jest bohaterka wrzucana w różne ekstremalne sytuacje i chyba dosyć nieźle sobie z nimi radzi (...). Monika nie pamięta roku ze swojego życia i ten rok w całej historii okazuje się być kluczowy

- mówi o swojej bohaterce Julia Kijowska.


Na pytania dziennikarzy Ipli odpowiedział też Igor Brejdygant.

- Mam nadzieję, że „Rysa” przyniesie dużo emocji z gatunku psychologii postaci. Niezwykle złożoną postacią jest główna bohaterka, ma też dosyć złożone doświadczenia - mówi autor „Rysy”. - Mam nadzieję, że widz „pójdzie za nią”, będzie się o nią martwił i jej kibicował. Jestem bardzo zadowolony z obsadzenia w tej roli Julii Kijowskiej, która nie tylko odtworzyła tę rolę, ale także „naddała” wiele od siebie do tej postaci - dodaje.


Wszystkie wywiady można znaleźć w serwisie Ipla.

Serial to ekranizacja pierwszej z cyklu powieści kryminalnej Igora Brejdyganta, „Rysa”. Powieść ukazała się w sierpniu 2018 roku i - jak czytamy w komunikacie - szybko zyskała przychylność czytelników, którzy z zapartym tchem śledzili losy policjantki z zagadkową przeszłością, odkrywającej kolejne tajemnicze morderstwa. Książka w 2019 roku otrzymała „Nagrodę Wielkiego Kalibru”. Zdjęcia do jej ekranizacji zakończyły się w listopadzie 2020 roku.

Serial rozpoczyna się morderstwem bezdomnego alkoholika. Prowadząca śledztwo komisarz Monika Brzozowska przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż porachunki kloszardów. Kolejne zbrodnie o podobnym modus operandi potwierdzają jej przypuszczenia. W toku śledztwa okazuje się, że dawne grzechy zamordowanych wiążą się z błędami młodości Moniki, a największą zagadką historii okazują się jej bolesne doświadczenia zepchnięte do podświadomości (więcej tutaj).
 
Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Maciej Zakościelny i Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Maciej Zakościelny i Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Scenarzystą serialu „Rysa” jest Igor Brejdygant, foto: Jakub Celej
Scenarzystą serialu „Rysa” jest Igor Brejdygant, foto: Jakub Celej


„Rysa” - emisja wkrótce w kanałach AXN i Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 110A ceglasta

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

699 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...