reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zmiany w lokalnych multipleksach DVB-T

dodano: 2020-12-31 11:54 | aktualizacja: 2022-01-10 10:51
autor: Anita Kaźmierska | źródło: forum.satkurier.pl

antena telewizyjna zbiorcza naziemna Przełom 2020 i 2021 roku przyniósł wiele zmian w lokalnych multipleksach naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. Dotyczy to MUX-ów zarządzanych przez spółki Michała Winnickiego - MUX L3 i MUX L4, oraz MUX L2 Telewizji TVT i MUX L7 spółki TVL. Zmiany są też planowane dla MUX-u w Szczecinie, a w lutym powinniśmy doczekać się uruchomienia MUX L1 dla mieszkańców zachodniej części Dolnego Śląska.

naziemna telewizja cyfrowa NTC DVB-T antena naziemna


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do MUX L3 nadawanego w Łodzi, Częstochowie, Kamieńsku i Tomaszowie Mazowieckim dołączono kanał Filmax. Ponadto w Kamieńsku moc ERP ma zostać zwiększona z 1,5 do 2,4 kW, a w Częstochowie z 0,36 do 1,45 kW. Zmianie ma też ulec modulacja z 16QAM na 64QAM.

W MUX L4 dla mieszkańców Wrocławia, Świdnicy i okolic pojawiły się kanały Filmax i STARS.TV, a wycofany został TVregionalna.pl. Jednocześnie kanały MWE Networks (Power TV, Nuta.TV oraz Junior Music/Top Kids Jr) mają zostać usunięte z MUX L7 nadawanego z Głogowa i Lubina. Wynika to z zakończenia współpracy między nadawcami. Dodatkowo moc ERP MUX L4 z nadajnika w Świdnicy zwiększona została z 1 do 2 kW. Emisja jest teraz prowadzona z nowego obiektu koło Intermarché.

Jak zapowiada na forum.satkurier.pl przedstawiciel MWE Networks, w lutym br. uruchomiony ma zostać MUX L1 dla mieszkańców zachodniej części Dolnego Śląska. Dostępne tam mają być programy MWE oraz kanał lokalny i dodatkowo stacje kilku nadawców zewnętrznych. Wcześniej operatorem MUX L1 była Telewizja Łużyce. Sygnał pierwotnie nadawany był z trzech obiektów: Chojnów / Komin ZPWP DOLPAP, Gryfów Śląski / Rząsiny oraz Jelenia Góra / ul. Zgorzelecka.

Wspomniany wcześniej kanał Filmax ma trafić również do eksperymentalnego MUX-u w Szczecinie.

Do zmian doszło też w składzie MUX L2 dla Rybnika, Ornontowic i okolic, którego operatorem jest Telewizja TVT. Dołączono tam kanał Red Carpet TV, a wyłączono Polsat Viasat History i Epic Drama.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...