reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mediaset: 1 z 4 kroków odnowy telewizji cyfrowej

dodano: 2021-01-06 11:18
autor: RO | źródło: digital-news.it/satkurier.pl

Mediaset Począwszy od stycznia 2021 r. we Włoszech ruszył proces, który sprawi, że telewizja cyfrowa odnowi się i zaoferuje lepszą jakość wideo, więcej ofert i treści, a także lepsze wrażenia wizualne we wszystkich technologiach transmisji: satelitarnej, naziemnej cyfrowej i IP.

Mediaset


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanały telewizyjne będą nadawane w nowych formatach i technologiach, które zagwarantują lepszą jakość techniczną, oferując też transmisje wysokiej rozdzielczości (HD) i ultrawysokiej rozdzielczości (UHD/4K).

Transformacja technologiczna jest przewidziana przez prawo i wszyscy nadawcy telewizyjni będą musieli dostosować się do przejścia, które obejmuje kilka etapów w celu modernizacji włoskiego systemu telewizyjnego, aby był bardziej wydajny i mógł zaoferować lepszą jakość transmisji i więcej usług.

W tym celu Mediaset postanowił dostosować swoją ofertę na wszystkich platformach nadawczych i rozpocząć przejście zgodnie z poniższymi krokami:
  • Od 1 stycznia 2021 roku Mediaset nadaje wszystkie swoje kanały cyfrowe drogą satelitarną tylko w lepszej jakości. Aby kontynuować oglądanie Iris, La5, Mediaset Extra, Mediaset Italia 2, TGcom24, 20 Mediaset, TOP Crime, Focus, Boing i Cartoonito należy korzystać z dekodera satelitarnego HD lub 4K, które będą kompatybilne z DVB-S2/MPEG-4. Kanały w większości pozostają w rozdzielczości SD. Sprawdź parametry techniczne emisji>>
  • Wrzesień 2021: Wszystkie kanały Mediaset będą nadawane w lepszej jakości także na naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T2/HEVC). Sprawdź więcej szczegółów>>
  • 1 stycznia 2022 r. trzy ogólne kanały Mediaset będą nadawane drogą satelitarną tylko w jakości HD (Canale 5, Italia 1, Rete 4). Oznacza to, że ustanie ich transmisja z tp. 60 satelity Eutelsat Hot Bird 13C (13°E) o częstotliwości 11,919 GHz, pol. V (SR: 29900, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)
  • 20 czerwca 2022 r. programy telewizyjne w naziemnej telewizji cyfrowej będą korzystać tylko z nowych standardów transmisji DVB-T2/HEVC, które zapewnią najwyższą jakość transmisji (do 4K włącznie) i możliwość odbioru jeszcze większej liczby bezpłatnych kanałów w porównaniu do DVB-T. Mediaset nadal nie nadaje w nowym standardzie, a tylko kilka prób zostało rozpoczętych we Włoszech

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...