reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy kanał Euronews dla Rumunii

dodano: 2021-01-07 16:13 | aktualizacja: 2021-01-07 17:31
autor: Jerzy Kruczek | źródło: UPB/Euronews/satkurier.pl

Euronews Romania Nadawca kanału informacyjnego Euronews podpisał umowę partnerską z Universitatea Politehnica din București (UPB) w celu uruchomienia Euronews Romania - nowego, niezależnego kanału informacyjnego skierowanego do widzów mówiących po rumuńsku. Euronews Romania będzie marką stowarzyszoną Euronews, zbudowaną w oparciu o Sigma TV od UPB. Stacja będzie dostarczać lokalnych, regionalnych, krajowych i międzynarodowych wiadomości za pośrednictwem telewizji i platform cyfrowych.

Euronews Romania


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Angielska wersja Euronews jest już dostępna dla milionów gospodarstw domowych w całej Rumunii, ale nowy projekt ma na celu dostarczenie Rumunom wiadomości z Europy w ich własnym języku.

Nowy kanał będzie miał własny zespół dziennikarzy i korespondentów w całej Rumunii, ale także w Brukseli, którzy mają pracować zgodnie z wartościami Euronews niezależności, bezstronności i zgodnie z linią redakcyjną „All Views”. Przed rozpoczęciem transmisji ponad 100 pracowników zostanie zaangażowanych lokalnie. Redaktor naczelny Euronews Romania zostanie zatrudniony przez Euronews i będzie pracownikiem Euronews.

Redakcja będzie tworzona i zarządzana przez Euronews, który określi strategiczne kierunki redakcyjne, linię redakcyjną i ogólną równowagę programów, zgodnie z podstawowymi wartościami (takimi jak niezależność redakcyjna, wolność wypowiedzi, bezstronność, itd.).

UPB ma polegać na wiedzy i doświadczeniu Euronews, a także na wielokulturowym i pluralistycznym podejściu do uruchamiania nowych mediów. Euronews będzie dzielić się treściami z Euronews Romania, które to będą umieszczane na platformach rumuńskiego medium obok oryginalnych treści wyprodukowanych przez lokalny kanał. Euronews Romania będzie w szczególności wykorzystywać europejskie treści redakcyjne Euronews, z kolei Euronews będzie czerpać korzyści z treści tworzonych przez lokalną markę stowarzyszoną.

Data startu Euronews Romania na razie nie jest znana, tak samo jak w przypadku Euronews Serbia zapowiedzianego w lipcu 2019 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

Konwerter SCR 4UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB4 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

129 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...