reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVR Moldova traci emisję analogową w Mołdawii

dodano: 2021-01-10 10:19 | aktualizacja: 2021-01-10 11:21
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru/bloknot-moldova.md

TVR Moldova Kanał rumuńskiej telewizji publicznej został wyłączony dla mołdawskich widzów z naziemnej emisji analogowej w Mołdawii, a to oznacza, że oglądanie TVR Moldova na terenach wiejskich jest prawie niemożliwe. Nie sposób ocenić tego inaczej niż jako porażkę –  tak ten temat jest oceniany w prasie rumuńskiej.

http://tvrmoldova.md
TVR Moldova


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
A wszystko dlatego, że winę za to ponosi rumuńska strona – konkretnie nadawca publiczny Societatea Românǎ de Televiziune (SRTV) nie wywiązał się ze swoich zobowiązań kontraktowych wobec firmy Radiocomunicatii z Kiszyniowa, informuje mołdawski kanał telewizyjny Publika.

Według przedstawicielstwa kanału, wszystko wydarzyło się z powodu przykrego nieporozumienia – podobno od marca zeszłego roku cała transmisja miała przejść na format cyfrowy, ale później przesunięto to na wrzesień, a później na kolejny termin. W między czasie umowa na emisję analogową wygasła, a zdaniem rumuńskiej strony nie było sensu jej przedłużać.

W efekcie mieszkańcy Mołdawii, którzy nie mają dostępu do telewizji cyfrowej, nie mogą oglądać TVR Moldova. I choć jest to sytuacja przejściowa, to dla Rumunii, która stara się kreować pozytywny wizerunek informacyjny, ta sytuacja stała się delikatnym ciosem.

TVR Moldova nadaje w pakiecie rumuńskiego nadawcy SRTV za pośrednictwem satelity Eutelsat 16A (16°E), ale przekaz jest zaszyfrowany w systemie Conax i dostępny np. dla użytkowników z aktywną kartą Freesat Romania. Emisja jest prowadzona z tp. D04 o częstotliwości 11,512 GHz, pol. V (SR: 29950, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK).

Źródło: tele-satinfo.ru  bloknot-moldova.md 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

129 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...
reklama