reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVR Moldova traci emisję analogową w Mołdawii

dodano: 2021-01-10 10:19 | aktualizacja: 2021-01-10 11:21
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru/bloknot-moldova.md

TVR Moldova Kanał rumuńskiej telewizji publicznej został wyłączony dla mołdawskich widzów z naziemnej emisji analogowej w Mołdawii, a to oznacza, że oglądanie TVR Moldova na terenach wiejskich jest prawie niemożliwe. Nie sposób ocenić tego inaczej niż jako porażkę –  tak ten temat jest oceniany w prasie rumuńskiej.

http://tvrmoldova.md
TVR Moldova


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
A wszystko dlatego, że winę za to ponosi rumuńska strona – konkretnie nadawca publiczny Societatea Românǎ de Televiziune (SRTV) nie wywiązał się ze swoich zobowiązań kontraktowych wobec firmy Radiocomunicatii z Kiszyniowa, informuje mołdawski kanał telewizyjny Publika.

Według przedstawicielstwa kanału, wszystko wydarzyło się z powodu przykrego nieporozumienia – podobno od marca zeszłego roku cała transmisja miała przejść na format cyfrowy, ale później przesunięto to na wrzesień, a później na kolejny termin. W między czasie umowa na emisję analogową wygasła, a zdaniem rumuńskiej strony nie było sensu jej przedłużać.

W efekcie mieszkańcy Mołdawii, którzy nie mają dostępu do telewizji cyfrowej, nie mogą oglądać TVR Moldova. I choć jest to sytuacja przejściowa, to dla Rumunii, która stara się kreować pozytywny wizerunek informacyjny, ta sytuacja stała się delikatnym ciosem.

TVR Moldova nadaje w pakiecie rumuńskiego nadawcy SRTV za pośrednictwem satelity Eutelsat 16A (16°E), ale przekaz jest zaszyfrowany w systemie Conax i dostępny np. dla użytkowników z aktywną kartą Freesat Romania. Emisja jest prowadzona z tp. D04 o częstotliwości 11,512 GHz, pol. V (SR: 29950, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK).

Źródło: tele-satinfo.ru  bloknot-moldova.md 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 RC20 UHD Triple Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 399 zł Więcej...
reklama