reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Film TVN o Komendzie na płytach DVD i Blu-ray

dodano: 2021-01-11 00:47 | aktualizacja: 2021-01-11 21:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kino Świat/satkurier.pl

Kino Świat TVN „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” We wtorek, 26 stycznia br. odbędzie się premiera filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” na płytach DVD i Blu-ray. Producentem filmu jest TVN (Discovery), a dystrybutorem jest Kino Świat. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). W obsadzie znaleźli się Magdalena Różczka, Agata Kulesza, Piotr Trojan, Andrzej Konopka, Jan Frycz i Dariusz Chojnacki.

Kino Świat TVN „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Autorem scenariusza jest Andrzej Gołda, reżyserem Jan Holoubek, za zdjęcia odpowiadał Bartłomiej Kaczmarek, producentem jest Anna Waśniewska-Gill, a kierownikiem produkcji Krzysztof Łojan (więcej tutaj).

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” - debiut reżyserski Jana Holoubka - to dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. To fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy - młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?

Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.

Dodajmy, iż film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” pojawił się w kinach w piątek, 18 września 2020 roku (więcej tutaj).

Dane techniczne płyty Blu-ray z filmem „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”: język: polski, napisy: polskie dla osób niesłyszących i angielskie, czas: 116 minut, obraz: 2.39:1 (1080p24), dźwięk: DTS HD-MA 5.1 (oryginalny) i DD 2.0 (audiodeskrypcja), region: B, dodatki: zwiastun filmu, making of, teledysk: Kazimierz Staszewski „Kazik” - „25 lat niewinności”.

Dane techniczne płyty DVD z filmem „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”: język: polski DD 5.1; audiodeskrypcja DD 2.0, napisy: polskie dla osób niesłyszących i angielskie, czas: 112 minut, ibraz: 16:9 (2.39:1), region: 2, dodatki: zwiastun filmu, making of, teledysk: Kazimierz Staszewski „Kazik” - „25 lat niewinności”.
 
Agata Kulesza i Piotr Trojan na okładce wydawnictwa z płytą DVD z filmem „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, foto: Kino Świat
Agata Kulesza i Piotr Trojan na okładce wydawnictwa z płytą DVD z filmem „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, foto: Kino Świat


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...