Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mirra wyglądem przypomina bursztyn, bo jest to tak naprawdę
żywica uzyskiwana z drzew z rodziny balsamowców, które rosną w rejonie Bliskiego Wschodu i w północnej części Afryki. Z żywicy, za pomocą destylacji parą wodną uzyskuje się
olejek eteryczny, który ma wiele cennych właściwości. Egipcjanie wierzyli, że balsamowanie zwłok mirrą ułatwia zmarłemu przejście na tamten świat.
Mirra – a właściwie
olejek eteryczny Mirra (ang.
Myrrh) ma właściwości antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie, znakomicie wpływa na skórę. Równocześnie uspokaja i przyspiesza regenerację całego organizmu.
Olejek Mirra, podobnie jak
olejek lawendowy czy
kadzidłowiec przyspiesza gojenie się ran, stymuluje regenerację i odnowę naskórka, szczególnie polecany przy problemach skórnych, można dodać kilka kropli olejku do kremu lub balsamu znacznie wzmacniając ich działanie. Regularne stosowanie takich produktów pozwoli uregulować ilość wydzielanego przez naszą skórę sebum. Jest
skuteczny w walce z atopowym zapaleniem skóry czy trądzikiem.
Mirra dzięki działaniu antybakteryjnym i antyseptycznym świetnie poradzi sobie z infekcjami górnych dróg oddechowych - jest pomocna w walce z infekcjami i stanami zapalnymi jamy ustnej oraz gardła.
Dzięki olejkowi z mirry można się skutecznie pozbyć gronkowca złocistego.
Olejek Mirra jest szczególnie polecany kobietom.
Regularne wcieranie kilku kropli olejku w dolne partie brzucha lub w stopy ureguluje miesiączki oraz zmniejszy bóle zmniejsza bóle menstruacyjne. i reguluje cykl miesiączkowy. Co więcej działa obkurczająco i może tamować krwawienie. Jest także wsparciem w leczeniu hemoroidów.
Olejek Mirra zawiera substancje chemiczne, które regulują i wspierają działanie wątroby i trzustki.
Stymulują wydzielanie żółci, obniżają poziom cukru we krwi i obniżają poziom złego cholesterolu. Mirra może złagodzić dolegliwości układu pokarmowego i trawiennego, takie jak
biegunka czy
pasożyty bytujące w przewodzie pokarmowym.
Dyfuzowanie olejkiem Mirra działa antydepresyjnie i relaksująco, niweluje problemy z zasypianiem.
Pomoże nam zwalczyć stres, pozytywnie wpływa na układ nerwowy. Dodatkowo zapach mirry działa odświeżająco, relaksująco - pomaga w medytacji.
Jeśli masz migreny sięgnij po olejek mirra, ale tylko taki w jakości terapeutycznej. Nie jest on tani, ale czyni czasami cuda!
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.