reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

LG wzmacnia pozycję i wprowadza system webOS 6.0

dodano: 2021-01-11 15:02
autor: Jan Borejko | źródło: LG

LG OLED evo telewizor 360px.jpg W roku 2021 LG unowocześniła urządzenia premium, wprowadzając nowe ekrany OLED, zaawansowaną konstrukcję ekranu LCD, nową wersję procesora i interfejsu użytkownika. Poszerzyła także wybór przekątnych ekranów. Uruchomiono nowy system webOS 6.0 zapewnia szybszy dostęp do aplikacji.

LG
LG QNED miniLED telewizor 2021 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzięki telewizorom premium – OLED, QNED Mini LED i NanoCell, najbardziej imponującym z dotychczas oferowanych, firma LG Electronics ustanawia nowy standard w branży. Flagowe modele na rok 2021 – z telewizorem 48C1 uhonorowanym nagrodą za innowacje CES® 2021 Best of Innovation Award, a także kilkoma innymi, wyróżnionymi w konkursie Innovation1 – zostały unowocześnione zarówno pod względem technicznym, jak i wzorniczym. Wyposażono je w nowe ekrany OLED, ekrany LCD o zaawansowanej konstrukcji z technologią Quantum NanoCell i podświetleniem mini LED w celu zwiększenia precyzji odwzorowania barw i podwyższenia kontrastu, a także ulepszone procesory ze sztuczną inteligencją i przeprojektowany system webOS.

Telewizory OLED to najliczniejsza rodzina tych urządzeń w historii producenta. Obejmuje niezwykłe modele, które poszerzają wybór przekątnych ekranu oraz kontynuują tradycję marki – znakomitą jakość obrazu. Urządzenia z najnowszej serii G1 są wyposażone w ekran OLED evo, wyznaczający kolejny etap ewolucji technologii OLED. Zapewnia on większą luminancję, a tym samym umożliwia wyświetlanie jaśniejszego oraz żywszego obrazu, który imponuje wyrazistością, realizmem i wiernie oddaje nawet drobne szczegóły.

Proponowany konsumentom przez LG, najszerszy jak dotąd, wybór telewizorów OLED gwarantuje niezrównane wrażenia. W skład wyjątkowej serii LG C1 wchodzą urządzenia – o wielu rozmiarach ekranu, od 48-calowej wersji preferowanej przez entuzjastów gier, po 83-calowy model, który przyciągnie na wieczór filmowy wszystkich znajomych i przyjaciół.

Co więcej, nowy stojak Gallery Stand2 dedykowany tym, którzy pragną większej elastyczności w planowaniu wnętrz, to atrakcyjna alternatywa wobec eleganckiego uchwytu Gallery Design, który umożliwia montaż telewizora na ścianie jak obraz.

Najnowszy inteligentny procesor firmy LG, α (Alpha) 9 Gen 4 AI, daje wyższą jakość przetwarzania obrazu i dźwięku w telewizorach.  LG OLED serii Z1, G1 i C1, telewizorach LG QNED Mini LED QNED99 i QNED95 oraz telewizorach LG NanoCell NANO99 i NANO95. Dzięki algorytmom głębokiego uczenia zapewnia też lepsze skalowanie do wyższej rozdzielczości. Sprawia, że niezależnie od jakości materiału źródłowego ekrany z samoświecącymi pikselami zawsze wyświetlają perfekcyjny obraz. Procesor wyposażony jest w technologię AI Picture Pro, która rozpoznaje na ekranie takie obiekty, jak twarze i sylwetki osób. Rozróżnia też pierwszy plan i tło, przetwarzając każdy obiekt niezależnie, by uzyskać bardziej przestrzenny efekt. Alpha 9 Gen 4 AI może rozpoznawać gatunek prezentowanej treści, co pozwala na dalsze optymalizowanie jakości obrazu i natężenia światła w scenach, a także dostosowywanie jasności do warunków otoczenia. 

Ponadto procesor jest wyposażony w nową wersję opracowanej przez LG funkcji AI Sound Pro.
W roku 2021 wzbogacono ją o dwa ważne elementy. Pierwszy z nich to skalowanie do wirtualnego dźwięku 5.1.2-kanałowego. Umożliwia odtwarzanie fascynującego brzmienia przy użyciu głośników telewizora. Z kolei automatyczna regulacja głośności (Auto Volume Leveling) utrzymuje jej stały poziom podczas przełączania kanałów lub aplikacji streamingowych. Tym samym rozwiązuje problem, który od dawna przeszkadzał użytkownikom.

Całkowicie przeprojektowane nowe menu główne, a także zwiększona wydajność i udoskonalone funkcje sprawiają, że system webOS 6.0 zapewnia szybszy dostęp do aplikacji. Pozwala także na łatwiejsze odkrywanie treści, które są spersonalizowane i bardziej precyzyjnie dostosowane do upodobań użytkowników. W połączeniu z ulepszonym pilotem Magic, wyposażonym w przyciski skrótów do popularnych serwisów, nowy system webOS upraszcza nawigowanie i sterowanie modelami LG nowej generacji oraz powiększającym się ekosystemem webOS.

Telewizory LG OLED - uznawane przez konsumentów, ekspertów technicznych i niektóre wielkie postacie branży filmowej za najlepsze urządzenia wyświetlające obraz – ustanawiają coraz wyższe standardy jakości. Dzięki opracowanej przez LG matrycy z samoświecącymi pikselami ekrany zastosowane w modelach na rok 2021 idealnie oddają czerń. Uzyskały certyfikat międzynarodowej organizacji Intertek, potwierdzający 100-procentową wierność odwzorowania kolorów.4 Telewizory LG charakteryzują się niezrównaną paletą barw i kontrastem. Obsługują też technologie Dolby Vision IQ oraz Dolby Atmos®, przez co zapewniają zupełnie nowy poziom wrażeń.

LG OLED zyskały opinię najlepszych telewizorów do gier na konsole i PC.
Linia 2021 została wyposażona w nowe funkcje, takie jak Game Optimizer, która dostępna jest we wszystkich telewizorach LG z systemem webOS z 2021 roku w tym QNED Mini LED i NanoCell, z czasem reakcji 1 milisekundy, niewielkim opóźnieniem sygnału wejściowego i 4 portami HDMI obsługującymi najnowsze specyfikacje5. Ta funkcja nie tylko umożliwia użytkownikom dostęp do wszystkich ustawień związanych z grą w jednym wygodnym miejscu, ale automatycznie stosuje najlepsze opcje obrazu w zależności od gatunku – od strzelanek pierwszoosobowych (FPS) po gry fabularne lub gry strategiczne czasu rzeczywistego (RTS).

Telewizory są zgodne ze standardami G-SYNC®, FreeSync™ Premium i zmienną częstotliwość odświeżania (VRR)6. Ich działaniem można zarządzać przy użyciu Game Optimizer, aby zapewnić ekscytującą rozgrywkę na dużym ekranie bez zacinania i „rozrywania” obrazu.


Ponadto, w roku 2021 firma LG zwiększyła liczbę modeli telewizorów obsługujących funkcje interfejsu HDMI 2.1, przez co zwrotny kanał audio eARC i tryb ALLM (Automatic Low Latency Mode) są dostępne w całej linii produktowej. Aby zapewnić wyjątkowe wrażenia entuzjastom gier, obsługę regulowanej częstotliwości odświeżania (VRR) zapewniono też w telewizorze QNED90 Mini LED oraz telewizorach NanoCell NANO90 i NANO85.

Nowa linia LG OLED jest też osiągnięciem w dziedzinie odpowiedzialnej produkcji.
Ekrany zastosowane w modelach z oferty na rok 2021 uzyskały certyfikat szwajcarskiej firmy SGS (Societe Generale de Surveillance), który potwierdza minimalny wpływ na środowisko: znikomą emisję zanieczyszczeń powietrza, ograniczenie użycia niebezpiecznych substancji oraz dużą zdolność do recyklingu. Zgodnie z wynikami oceny przeprowadzonej przez SGS, uwalnianie lotnych związków organicznych (LZO) podczas wytwarzania ekranów stosowanych w telewizorach LG OLED jest o ponad 50 proc. mniejsze niż w przypadku monitorów LCD o takiej samej przekątnej. 

Co więcej, produkty z bieżącej oferty LG zapewniają też komfort dla wzroku, bez pogarszania jakości obrazu. Otrzymały certyfikat TÜV Rheinland poświadczający niski poziom emisji światła niebieskiego oraz przyznany przez Underwriters Laboratories certyfikat stwierdzający brak migotania.

Ekrany LG OLED jako pierwsze na świecie sprostały wymaganiom amerykańskiej agencji Eyesafe zajmującej się normami zdrowotnymi. Testy wykazały, że telewizory LG OLED wysyłają o około 50 proc. mniej światła niebieskiego niż urządzenia LCD premium o podobnej przekątnej ekranu.

Kolejnym dowodem na to, że firma LG prowadzi produkcję w sposób przyjazny dla środowiska, są najnowsze soundbary. Zaprojektowane zostały z myślą o idealnym dopasowaniu do nowych modeli telewizorów OLED. Obudowy wykonano z materiałów pochodzących z recyklingu, natomiast opakowanie zapewnia ochronę produktu bez użycia elementów styropianowych.

- Linia telewizorów LG OLED na rok 2021 wyraźnie odzwierciedla nasze działania, których celem jest ustanawianie standardów w branży oraz zwiększanie wartości dla konsumentów. Nasze najnowsze telewizory OLED, wyposażone w najbardziej zaawansowaną technologię paneli LG OLED evo, stanowią klasę samą w sobie. Zapewniają bowiem jeszcze wyższy poziom wrażeń wizualnych. Poziom, o którym z przekonaniem mówimy, że nie ma sobie równych - Park Hyoung-sei, prezes działu Home Entertainment firmy LG.


Pełna linia telewizorów LG na rok 2021 obejmuje: LG OLED z ekranem z samoświecącymi pikselami, nowe telewizory premium LG QNED Mini LED oraz jeszcze bardziej fascynujące telewizory LG NanoCell o poszerzonym wyborze dużych przekątnych ekranu prezentowana od 11 stycznia na wirtualnym stoisku firmy LG podczas targów CES 2021.
1. Nagrody w konkursie 2021 CES Innovation Awards przyznano między innymi 77Z1, 55G1, 65G1, 55G1, 83G1 i 86NANO90P

2. Idealnie dopasowana do 55-/65-calowych modeli z serii G1, C1, B1, A1.

3. Analiza sylwetki i twarzy jest dostępna w modelu 8K OLED Z1, 8K QNED99, QNED95, NANO99P i NANO95P

4. Zewnętrzne testy przeprowadzone przez firmę Intertek wykazały, 100% wierność odwzorowania kolorów.. Pomiary wykonano zgodnie z CIE dE 2000 z użyciem 125 paklam barwnych rozmieszczonych w całej objętości koloru. Wartość różnicy barw (Delta-E) była mniejsza niż 2 dla każdej ze 125 plam barwnych.

5. Odnosi się do wyposażenia w cztery porty HDMI 2.1 i dotyczy modeli z serii Z1, G1, C1.

6. Zgodność ze standardami NVIDIA® G-SYNC®, FreeSync™ Premium oraz obsługa funkcji VRR dotyczą modeli z serii Z1, G1, C1 i B1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizory i ekrany


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...