reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN kontynuuje akcję charytatywną

dodano: 2021-01-13 07:10
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Discovery

TVN „#TVN pomagajmy sobie” „#TVN pomagajmy sobie” to akcja wsparcia osób najbardziej dotkniętych skutkami pandemii. Trwająca edycja ma na celu pomoc najuboższym, potrzebującym wsparcia w formie ciepłego posiłku oraz solidarność z branżą restauracyjną, która mierzy się obecnie z trudnościami w związku z drugim lockdownem. W okresie od 14 do 24 grudnia 2020 roku restauracje biorące udział w akcji dostarczyły osobom potrzebującym 65 000 posiłków w całej Polsce. Jak poinformował nadawca, w związku z dalszym zapotrzebowaniem na pomoc, jak również ogromnym zaangażowaniem ze strony widzów i partnerów reklamowych TVN, akcja będzie kontynuowana w styczniu 2021 roku.

TVN „#TVN pomagajmy sobie”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzięki inicjatywie TVN Grupa Discovery w okresie od 14 do 24 grudnia 2020 roku do osób najuboższych w całej Polsce trafiło łącznie 65 000 ciepłych posiłków. Przygotowało je na wynos 100 restauracji, które zgłosiły się do udziału w akcji i zostały pozytywnie zweryfikowane pod kątem wymaganych warunków. Każdy lokal otrzymał zamówienie na kwotę 13 tys. złotych brutto. Dostawy dań obiadowych trafiły do organizacji pożytku publicznego (OPP) zajmujących się dożywianiem najuboższych. Konkretne organizacje pożytku publicznego zostały wskazane przez 27 lokalnych Banków Żywności działających w poszczególnych regionach

Zamówienia posiłków finansowane były ze środków zebranych przez TVN Grupa Discovery z charytatywnego bloku reklamowego wyemitowanego w sobotę, 12 grudnia 2020 roku, wpływów pozyskanych od sponsorów Biura Reklamy TVN Media, funduszy zebranych przez Fundację TVN „Nie jesteś sam” w dniach od 1 do 12 grudnia 2020 roku oraz przychodów ze sprzedaży pakietu Start VOD na stronie pomagam.player.pl w tym samym okresie.

Na zakup obiadów dla osób najuboższych przeznaczono w grudniu 2020 roku łącznie 1,3 mln złotych (dane za Discovery) (więcej tutaj).

- Jesteśmy ogromnie wdzięczni naszym widzom i klientom Biura Reklamy TVN Media za to, że tak licznie włączyli się do akcji „#TVN pomagajmy sobie”. Zależało nam na tym, by najbardziej potrzebujących nie zostawiać samym sobie, zwłaszcza w okresie świąt. Dzięki waszej empatii i solidarności przekazaliśmy im 65 tysięcy ciepłych posiłków. Ale zapotrzebowanie na pomoc - podobnie jak zapał darczyńców - nie maleją. Dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować akcję w styczniu. Chcemy pomóc jeszcze większej liczbie restauracji, a tym samym przeznaczyć znacznie więcej posiłków dla najbardziej potrzebujących. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, by dołączyli do nas i wsparli ten szczytny cel

- powiedział Marcin Barcz, dyrektor komunikacji korporacyjnej TVN Grupa Discovery.


Akcja „#TVN pomagajmy sobie” będzie kontynuowana w styczniu 2021 roku. Do czwartku, 14 stycznia 2021 roku TVN Grupa Discovery będzie kontaktować się z kolejnymi wybranymi restauracjami. Ich menu zostaną przekazane do Banków Żywności z tych samych województw. Następnie Banki Żywności lub organizacje charytatywne z danego regionu wybiorą konkretne restauracje, w których zamówią posiłki za kwotę otrzymaną od TVN Grupa Discovery. Dostawy posiłków będą realizowane przez 13 dni od 18 do 30 stycznia 2021 roku. Akcję można wspierać wpłatami do niedzieli, 17 stycznia 2021 roku.

Jak dołączyć do akcji? Środki można przekazać za pomocą jednej z metod płatności udostępnionych przez Fundację TVN „Nie jesteś sam”: zbiórka Fundacji TVN „Nie jesteś sam” w serwisie Facebook (przejdź na stronę); przelew Blik na numer telefonu 509 55 99 66 - przelewu można dokonać w aplikacji banku, z którego korzysta się na co dzień; wpłaty na konto dedykowane Fundacji TVN „Nie jesteś sam”: 37 1140 1010 0000 2581 1800 1076 (MBank); wpłaty online PayU za pośrednictwem strony Fundacji TVN „Nie jesteś sam” (przejdź na stronę); SMS o treści: „Pomagam” pod numer 7126 (koszt SMS 1,23 zł z VAT).

Partnerami merytorycznymi akcji są Federacja Polskich Banków Żywności oraz Bank Żywności SOS w Warszawie. Akcję wspierają i udział w niej biorą: Bank Żywności SOS w Warszawie, Bank Żywności Leszno, Bank Żywności w Lublinie, Bank Żywności we Wrocławiu, Bank Żywności w Trójmieście, Bank Żywności Suwałki - Białystok, Bank Żywności w Tczewie, Bank Żywności w Chojnicach, Bank Żywności w Grudziądzu, Bank Żywności w Siedlcach, Bank Żywności w Ciechanowie, Bank Żywności w Olsztynie, Wielkopolski Bank Żywności, Bank Żywności w Gorzowie Wielkopolskim, Bank Żywności w Łodzi, Podkarpacki Bank Żywności, Bank Żywności w Koninie, Bank Żywności w Krakowie, Świętokrzyski Bank Żywności, Bank Żywności w Tarnobrzegu, Bank Żywności w Kielcach, Śląski Bank Żywności, Bank Żywności w Nowych Bielicach, Bank Żywności w Elblągu, Bank Żywności w Opolu, Bank Żywności w Słupsku, Bank Żywności w Pile.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...