reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat szykuje film „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”

dodano: 2021-01-15 06:03
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

Dystrybucja Mówi Serwis Polsat „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” Od piątku, 17 września br. w kinach widzowie będą mogli oglądać film „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”. Producentem filmu jest TFP, koproducentami są Mazowiecki Fundusz Filmowy oraz firmy z grupy Cyfrowy Polsat, takie jak Telewizja Polsat, Cyfrowy Polsat i Polkomtel, dystrybutorem jest Dystrybucja Mówi Serwis, a wsparcia udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). W obsadzie znaleźli się Masza Wągrocka, Olga Bołądź, Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz i Rafał Zawierucha.

Dystrybucja Mówi Serwis Polsat „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Trudno uwierzyć, że człowiek, który 29 razy uciekł organom ścigania, był prawdziwą postacią, a nie wymysłem scenarzystów. Zdzisław Najmrodzki, bohater komedii akcji „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” był celebrytą półświatka, królem ucieczek i żywą legendą, której losy śledziła cała Polska. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali.

- Zdzisław Najmrodzki w pewnym sensie był superbohaterem PRL. Tworząc tę postać wykorzystaliśmy kilka najważniejszych faktów z jego życia, ale „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” to fantazja i fikcja, która ubarwiła prawdziwą historię - wyjaśnia Mateusz Rakowicz, reżyser i współautor scenariusza filmu „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”. - Nasz bohater ucieka od szarej rzeczywistości i pragnie sięgać ponad miarę przeciętnego człowieka. Sięgać najwyżej, jak się da. Ludzie w tamtych czasach nie śledzili kronik kryminalnych po to, żeby się przekonać, czy wreszcie go złapano. Chcieli wiedzieć, czy znowu udało mu się uciec. Niedawno ukończyliśmy prace, a pierwsi „testowi” widzowie przyjmują film bardzo entuzjastycznie. Mówią, że „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” to powiew świeżości, jakiego w polskim kinie nie było od dawna - dodaje.


Z uwagi na pandemię premiera została przesunięta na jesień - na piątek, 17 września 2021 roku.

- Ten film jest błyskotliwy i rozrywkowy. To radość kina w czystej postaci. Dlatego zależy nam na tym, żeby ludzie mogli obejrzeć „Najmro...” w pełni zrelaksowani, w poczuciu bezpieczeństwa. Liczymy, że takie warunki będziemy mieli najpóźniej jesienią 2021 roku. Uzbrajamy się zatem w cierpliwość, a tymczasem przygotowujemy serię plakatów, na których łączymy styl retro z nowoczesnością oraz zwiastun, który da widzom przedsmak tej imponującej produkcji

- uzasadnia Paweł Fiłonowicz, dyrektor marketingu z Dystrybucji Mówi Serwis.


„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” to komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej (PRL) wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Zdzisława Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. W filmie Najmro wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę. Choć żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, poznaje dziewczynę, dla której chce wszystko zmienić. Tylko czy będzie potrafił? W głównej roli występuje Dawid Ogrodnik („Ostatnia rodzina”), a partnerują mu Robert Więckiewicz („Kler”), Jakub Gierszał („Najlepszy”), Rafał Zawierucha („Pewnego razu w Hollywood”), Olga Bołądź („Kobiety mafii”) oraz debiutująca na wielkim ekranie Masza Wągrocka („Król”).
 
Dawid Ogrodnik na plakacie promującym kinową emisję filmu „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, foto: Dystrybucja Mówi Serwis
Dawid Ogrodnik na plakacie promującym kinową emisję filmu „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, foto: Dystrybucja Mówi Serwis


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...