reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Rysa” - serial Polsatu i AXN w serwisie Ipla

dodano: 2021-01-14 19:53 | aktualizacja: 2021-01-15 10:48
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/Ipla/satkurier.pl

AXN Polsat „Rysa” Od piątku, 15 stycznia br. w serwisie Ipla będą dostępne wszystkie odcinki „Rysy” - nowego serialu kryminalnego, adaptacji bestsellerowej powieści Igora Brejdyganta. Na ekranie widzowie zobaczą Julię Kijowską, Macieja Zakościelnego, Dawida Ogrodnika, Zbigniewa Zamachowskiego, Janusza Chabiora i Kingę Preis. Serial powstał na zlecenie Sony Pictures Television Networks Central Europe we współpracy z Grupą Polsat. Premierowo będzie można go oglądać wyłącznie w Ipli, w pakiecie Ipla Premium. Produkcja będzie także dostępna w serwisie Cyfrowy Polsat GO. Na razie nie wiadomo, kiedy serial ten pojawi się w kanałach AXN i Polsat.

„Rysa”, SPT Networks CE, fot. Karolina Grabowska
Rysa SPT Networks CE fot. Karolina Grabowska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Rysa” to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Akcja serialu koncentruje się wokół losów policjantki ze stołecznego wydziału zabójstw, która podczas śledztwa mierzy się z własną przeszłością i światem pełnym tajemnic, nałogów i namiętności.

Produkcja będzie dostępna w całości w serwisie Ipla, dla użytkowników pakietu Ipla Premium.

- Cieszymy się, że widzowie Ipli jako pierwsi będą mogli obejrzeć nowy polski serial kryminalny „Rysa”. Mamy nadzieję, że podobnie jak powieść, której jest adaptacją, nie tylko zapewni naszym widzom pełną zwrotów akcji podróż w poszukiwaniu rozwiązania mrocznej zagadki kryminalnej, ale także pozwoli zagłębić się w świat głównej bohaterki i wraz z nią wyjaśnić tajemnice, które kryje jej przeszłość

- mówi Joanna Popowska, zastępca dyrektora do spraw usług online w Cyfrowym Polsacie.

Dodatkowo w Ipli można znaleźć zwiastun serialu „Rysa” oraz wywiady z twórcami i obsadą serialu.

- „Rysę” warto obejrzeć choćby ze względu na główną bohaterkę i na to, jak bardzo ona ma zawikłaną sytuację - mówi Igor Brejdygant, autor powieści „Rysa”, na podstawie której nakręcono serial, i jego wiodący scenarzysta. - Normalnie często boimy się o bohatera, bo zagraża mu jakieś zewnętrzne niebezpieczeństwo, tutaj sytuacja jest bardziej złożona, bo niebezpieczeństwo być może jest wewnątrz samej bohaterki, ona się boi sama siebie - dodaje.

Najnowsza produkcja, wyreżyserowana przez Macieja Migasa („Żyć nie umierać”, „Ślad”) i Łukasza Kośmickiego („Ultraviolet”, „Ukryta gra”), to ośmioodcinkowa opowieść pełna zagadek i tajemnic, dotyczących także bolesnych doświadczeń z przeszłości głównej bohaterki. Akcja serialu rozpoczyna się morderstwem bezdomnego i jest osadzona we współczesnej Warszawie. Prowadząca śledztwo komisarz Monika Brzozowska przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż porachunki kloszardów. Kolejne zbrodnie o podobnym schemacie potwierdzają jej przypuszczenia. Kreowanie zagadkowej postaci pierwszoplanowej, policjantki z wydziału zabójstw Moniki Brzozowskiej, powierzone zostało Julii Kijowskiej („Sługi boże”, „Zjednoczone stany miłości” i „Drogówka”).

Życiowym partnerem Moniki jest opiekuńczy biznesmen, szef agencji reklamowej, w rolę którego wcielił się Maciej Zakościelny („Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, „Diagnoza” i „Czas honoru”). Wśród otaczających ich postaci widzowie znajdą m.in.: Janusza Chabiora („Kamerdyner”, „Ślepnąc od świateł” i „Wołyń”), Kingę Preis („Córki dancingu”, „Pod Mocnym Aniołem” i „W ciemności”), Dawida Ogrodnika („Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Cicha noc” i „Chce się żyć”), Mariusza Ostrowskiego („Znaki” i „Solid Gold” ) i Zbigniewa Zamachowskiego („Kurier”, „Pakt” i „Pokłosie”).

Serial wyreżyserowali: Maciej Migas („Żyć nie umierać” i „Oda do radości”) i Łukasz Kośmicki („Ultraviolet” i „Ukryta gra”). Scenarzystą wiodącym jest autor powieści - Igor Brejdygant („Paradoks”, „Zbrodnia”, „Ultraviolet” i „Szadź”). Drugim scenarzystą jest Bartosz Janiszewski („Ultraviolet” i „Wataha”).

Serial powstał na zlecenie Sony Pictures Television (SPT) Networks Central Europe we współpracy z Grupą Polsat. Za produkcję odpowiada Endemol Shine Polska. Produkcja jest ekranizacją pierwszej z cyklu powieści kryminalnej Igora Brejdyganta, „Rysa”. Jak czytamy w komunikacie, powieść ukazała się w sierpniu 2018 roku i szybko zyskała przychylność czytelników, którzy z zapartym tchem śledzili losy policjantki z zagadkową przeszłością, odkrywającej kolejne tajemnicze morderstwa. Zdjęcia do „Rysy” zakończyły się w listopadzie 2020 roku.

W grudniu 2020 roku aktorzy weszli na plan „Układu”, będącego kontynuacją „Rysy”. Jak czytamy w komunikacie, to thriller polityczny, który wciągnie widzów w mroczny świat układów, zależności i tajemnic (więcej tutaj).

Abonenci Cyfrowego Polsatu będą mogli obejrzeć produkcję także w serwisie Cyfrowy Polsat GO, w pakiecie CP GO Premium.
 
Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: SPT Networks CE, Karolina Grabowska
Maciej Zakościelny i Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Maciej Zakościelny i Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: SPT Networks CE, Karolina Grabowska
Scenarzystą serialu „Rysa” jest Igor Brejdygant, foto: Jakub Celej
Scenarzystą serialu „Rysa” jest Igor Brejdygant, foto: Jakub Celej

„Rysa” - emisja wkrótce w kanałach AXN i Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...