reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Sport w telewizji hybrydowej HbbTV [wideo]

dodano: 2021-01-15 14:49 | aktualizacja: 2021-01-15 15:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: tvpsport.pl/satkurier.pl

telewizja naziemna TVP TVP Sport zaczęła udostępniać wszystkie transmisje, a także treści VOD w naziemnej telewizji cyfrowej poprzez platformę hybrydową HbbTV. Oznacza to, że widzowie DVB-T z podłączonymi do internetu telewizorami lub zewnętrznymi odbiornikami obsługującymi technologię HbbTV będą mogli w łatwy sposób uzyskać dostęp do dodatkowych treści TVP Sport - na żywo i na życzenie.

TVP Sport HbbTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

– Konsumpcja mediów zmienia się na naszych oczach w sprinterskim tempie – mówi Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. – Popularność zyskują serwisy, które gwarantują użytkownikom wybór. Dlatego podążamy za trendami i zamiast tworzyć kolejne linearne kanały sportowe, dajemy widzom możliwość decydowania, co i kiedy chcą oglądać. Wcześniej stworzyliśmy nową wersję aplikacji mobilnej TVP Sport, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem użytkowników, a teraz poszerzamy ofertę naszego kanału o treści dostępne na platformie hybrydowej TVP. Chcemy docierać z naszymi materiałami do jak najszerszego grona odbiorców, co jest zgodne z misją publicznego nadawcy. A to nie koniec naszych planów w 2021 roku.

W ofercie platformy hybrydowej Telewizji Polskiej udostępnione zostaną widzom wszystkie transmisje sportowe. Wiele z nich to relacje, które nie mieszczą się w programie kanału linearnego. W styczniu wyemitowane zostaną m.in. mecze piłkarskiego Pucharu Króla i Pucharu Włoch, zawody w biegach narciarskich, lekkiej atletyce (mityng w Duesseldorfie), kolarstwie (mistrzostwa świata w przełajach) czy wydarzenia esportowe, jak Europejska Liga World of Tanks i rozgrywki FIFA 21.

Przykłady? W środę, 20 stycznia na antenie TVP Sport transmitowany będzie mecz Superpucharu Włoch Juventus - Napoli, a dzięki telewizji hybrydowej w tym samym czasie będzie można obejrzeć mecz Realu Madryt w Pucharze Króla.

Widzowie będą mieli również możliwość odtworzenia w całości wszystkich transmisji już po ich zakończeniu. Dodatkową atrakcją będą szybko przygotowane skróty meczów, wszystkie magazyny emitowane w kanale sportowym TVP, wywiady i materiały publicystyczne.

Obecny rok obfituje w wydarzenia sportowe. Już teraz TVP Sport planuje zamieszczać na platformie hybrydowej TVP również alternatywne transmisje i materiały związane z piłkarskimi mistrzostwami Europy oraz igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

Telewizja hybrydowa to połączenie tradycyjnej techniki telewizyjnej z nowoczesnymi technologiami internetowymi. Aby móc korzystać z nowych funkcjonalności, należy mieć w domu telewizor odbierający telewizję naziemną przy pomocy tradycyjnej anteny i podłączony do internetu oraz mieć aktywowaną w ustawieniach telewizora funkcję o nazwie HbbTV (Hybrid Broadband Broadcast Television).

Jak oglądać sport w telewizji hybrydowej? Po włączeniu kanału TVP Sport w dolnym prawym rogu ekranu pojawi się grafika-zaproszenie. Wystarczy wtedy tylko nacisnąć czerwony przycisk na pilocie telewizora.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

TechniSat DigitRadio 700 mini wieża

Technisat DigitRadio 700 - kompaktowa wieża stereo 2x20W

749 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD Trio 4K

Nowy odbiornik marki GigaBlue - tani odbiornik 4K Combo z...

519 zł Więcej...