reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Yorkshire i historia w lutym w Polsat Viasat Nature

dodano: 2021-01-14 23:47
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature HD W lutym br. kanał Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Weterynarz z Yorkshire” (sezon 9.) i „Dzika Nowa Zelandia”, a w ramach pasma „Spotkania z prehistorią” takie produkcje jak „Początek epoki ssaków”, „Gdy wieloryby chodziły po lądzie” i „Dinozaur: sprawa sprzed 100 milionów lat”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Luty 2021 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Weterynarz z Yorkshire” 9 („The Yorkshire Vet” 9)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 1 lutego br.) o 22:00

„Weterynarz z Yorkshire" to dokumentalna seria o pracy dwóch praktyk weterynaryjnych łącząca elementy dramatu, komedii i wyciskacza łez. Peter Wright - który był uczniem Jamesa Herriota - dziś prowadzi przychodnię swojego mentora w Thirsk. Jego były partner, Julian Norton, pracuje w pobliskim Boroughbridge. Peter Wright i Julian Norton, z pomocą swoich współpracowników, zajmują się - co rzadkie w dzisiejszych czasach - zarówno zwierzakami domowymi, jak i zwierzętami gospodarskimi i dzikimi. Ale w ich pracy ważni są także ludzie. W każdym z odcinków pojawiają się barwne postaci - od dzieci i miłych starszych pań, po konkretnych, małomównych i prostolinijnych farmerów z Yorkshire (więcej tutaj).

„Spotkania z prehistorią”:
emisja: w niedziele (od 7 lutego br.) o 15:00
- Będziemy kopać naprawdę głęboko, przekopywać i przesiewać ziemię w poszukiwaniu śladów i artefaktów, które pozwolą nam cofnąć się w czasie do epoki, kiedy naszą planetą władały dinozaury, wieloryby chodziły po lądzie, a ssaki były dopiero na początku swojej ewolucyjnej drogi. Dzięki znalezionym skamielinom eksperci wyjaśnią nam, w jaki sposób nasz świat przybierał kształty, które dziś znamy - zapowiada nadawca.

„Spotkania z prehistorią”:
„Początek epoki ssaków” („Rise of the Mammals”)
emisja: w niedzielę, 7 lutego br. o 15:00

Wiemy, że 66 milionów lat temu uderzenie asteroidy zakończyło panowanie dinozaurów na Ziemi. Niewiele jednak wiemy o tym, w jaki sposób władzę na Ziemi przejęli ich następcy, a nasi przodkowie: ssaki. Ukryte w pozornie zwykłych skałach, niezwykłe skamieliny odsłaniają nowy, dramatyczny obraz tego, jak stworzenia wielkości szczurów nabierały rozmiarów i zaczęły ewoluować w szeroki wachlarz gatunków, które dziś dominują na naszej planecie - od gepardów po nietoperze, od wielorybów po ludzi.

„Spotkania z prehistorią”:
„Gdy wieloryby chodziły po lądzie” („When Whales Walked”)
emisja: w niedzielę, 14 lutego br. o 15:00

Oto jedne z najbardziej rozpoznawalnych zwierząt na Ziemi: wieloryby i drapieżne ptaki, groźne krokodyle i potężne słonie. Skąd wzięły się te wszystkie fascynujące stworzenia? W programie widzowie wyruszą w podróż po całym świecie - od Vancouver po Madagaskar, jak również wyprawę w czasie, przez miliony lat, aby znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Po drodze spotkają niezwykłe, często wymarłe już zwierzęta, takie jak miniaturowe słonie czy krokodyle, przy których te współczesne wyglądałyby jak miniaturki. Poznają także historię wielorybów, które chodziły po lądzie.

„Dzika Nowa Zelandia” („Wild New Zealand”)
emisja: w środę, 17 lutego br. o 21:00

Są miejsca na świecie, gdzie trudno o widok człowieka. Dwuczęściowy film dokumentalny zabierze widzów w podróż po Nowej Zelandii, od jej południowego do północnego krańca. Zdjęcia z powietrza, lądu i morza pozwolą widzom zobaczyć z bliska wspaniały świat gorących wulkanów i magicznych jaskiń, pełen niezwykłych stworzeń, takich jak papugi nieloty. Nowa Zelandia jest odizolowana od reszty świata bezkresnymi wodami południowego Pacyfiku, które przez wieki chroniły ją także przed ludźmi. - W poszukiwaniu nieznanych miejsc przemierzymy cały kraj - czytamy w opisie.

„Spotkania z prehistorią”:
„Dinozaur: sprawa sprzed 100 milionów lat” („Dinosaur Cold Case”)
emisja: w niedzielę, 28 lutego br. o 15:00

Oto wyjątkowy przypadek nierozwiązanej zagadki kryminalnej sprzed lat: operator koparki w kanadyjskiej prowincji Alberta, kopiąc w piaskach bitumicznych, natrafił na zakopane tu dawno temu ciało. Naprawdę dawno: przed około 110 milionami lat. „Ofiarą" był niemal w całości zachowany dinozaur z podrzędu tyreoforów, należący do gatunku nieznanego dotąd naukowcom. Paleontolodzy z kanadyjskiego Royal Tyrrell Museum musieli zamienić się w detektywów badających sprawę morderstwa. Skąd wziął się dinozaur? Dlaczego znaleziono go w pozycji „do góry nogami”, na terenie, na którym niegdyś znajdowało się wielkie, śródlądowe morze? Jak zginął - i dlaczego jego skamieniałości zachowały się w tak doskonałym stanie?
 
Peter Wright w programie „Weterynarz z Yorkshire”, foto: Viasat World
Peter Wright w programie „Weterynarz z Yorkshire”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...