reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Watykan i wojna w lutym w Polsat Viasat History

dodano: 2021-01-13 01:23 | aktualizacja: 2021-01-16 11:18
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W lutym br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom takie programy jak „Watykan - stolica papieży” i „Rozkwit imperiów: Osmanowie”, a w ramach pasma „Wojenne soboty” taką produkcje jak „Wojenne fabryki” (sezon 2.).

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Luty 2021 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Wojenne soboty”:
emisja: w soboty (od 6 lutego br.) o 16:30
W paśmie „Wojenne soboty” Polsat Viasat History zaprasza na premierę serii „Wojenne fabryki”, a także do oglądania innych programów opowiadających historie najważniejszych momentów II wojny światowej, wielkich bitew i techniki wojskowej. 

„Watykan - stolica papieży” („Vatican - The Timeless City of Popes”)
emisja: w niedzielę, 7 lutego br. o 21:00

Watykan - miejsce, które na początku było jedynie prostym grobowcem, w ciągu 2 tysięcy lat stało się światową stolicą chrześcijaństwa. Dziś jest także najliczniej odwiedzanym muzeum na świecie, posiadającym bezcenną kolekcję sztuki, manuskryptów i innych zabytków. W programie twórcy pokażą w jaki sposób przez wieki, pod wpływem kolejnych papieży wizjonerów, rozrastał się centralny kościół, pałac i otaczające go budynki, a także watykańskie ogrody. - Ukażemy historię religijnej i duchowej władzy, wokół której spotykają się polityka, nauka sztuka i religia, mające na celu umocnienie autorytetu Kościoła, a także służące jako duchowy punkt odniesienia - zapowiada nadawca. 

„Wojenne fabryki” 2 („War Factories” 2)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 8 lutego br.) o 21:00

Może to zabrzmieć dziwnie, ale o wynikach współczesnych wojen nie decydują bitwy, tylko fabryki. W nowoczesnej wojnie chodzi głównie o produkcję: ta strona konfliktu, która jest w stanie wyprodukować więcej, zwykle odnosi zwycięstwo. W programie twórcy pokażą, że obie wojny światowe rozgrywały się - i zostały wygrane - nie w okopach i zasiekach nad Sommą, w czasie inwazji na Normandię czy w bitwie pod Kurskiem, ale właśnie w fabrykach i zakładach produkcyjnych Wielkiej Brytanii, Rosji i Stanów Zjednoczonych Ameryki. - Oto nieznana historia wojennych fabryk i tego, w jaki sposób alianci pokonali swoich przeciwników, zalewając ich masową produkcją. Fabryki zadecydowały nie tylko o losach wojny, ale także o kształcie współczesnego świata - zapowiada nadawca.

„Rozkwit imperiów: Osmanowie” („Rise of Empires: Ottoman”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 15 lutego br.) o 21:55

Serial opowiada dzieje sułtana Mehmeda II Zdobywcy i początków Imperium Osmańskiego. Jego historia ukazana jest z perspektywy oblężenia i upadku Konstantynopola w maju 1453 roku. Opowieść zaczyna się w 1451 roku, kiedy to cesarz Konstantyn IX włada wschodnim Cesarstwem Rzymskim: Konstantynopol i kilka innych miast to w zasadzie wszystko, co pozostało po imperium liczącym 1100 lat. Przeciwnikami cesarza są Osmani pod wodzą sułtana Murada II. Kiedy w 1451 roku Murad umiera, jego miejsce zajmuje najmłodszy syn, wówczas 19-letni Mehmed II. Marzy on o zdobyciu Konstantynopola - nowego Rzymu - i stworzeniu światowego imperium.
 
Cem Yigit Uzümoglu w serialu „Rozkwit imperiów: Osmanowie”, foto: Viasat World
Cem Yigit Uzümoglu w serialu „Rozkwit imperiów: Osmanowie”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...