reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

OneWeb zmniejszy liczbę satelitów na orbicie

dodano: 2021-01-17 22:40
autor: Jan Borejko | źródło: OneWeb/FCC

OneWeb Przy okazji zeszłorocznego bankructwa operator satelitarny OneWeb poprosił o pozwolenie na wyniesienie na orbitę prawie 48 000 satelitów dla Internetu szerokopasmowego. Firma OneWeb złożyła taki wniosek w maju 2020 r., ale to już na pierwszy rzut oka szalona liczba, a orbita zostałaby dosłownie zaśmiecona satelitami OneWeb. Teraz chyba zwyciężył rozsądek wśród decydentów w OneWeb, a liczba satelitów nagle spadła o 85 proc.

OneWeb
Start satelita OneWeb 3 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
OneWeb złożył w styczniu nowy wniosek do amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC), gdzie skorygował liczbę 47844 satelitów w swoim planie Fazy 2 i jednocześnie poprosił FCC o zmniejszenie tej liczby do tylko 6 372 satelitów.

Operator OneWeb, obecnie wspierany przez rząd Wielkiej Brytanii i indyjską firmę Bharti Global, twierdzi, że nowy plan demonstruje wizję nowych właścicieli. OneWeb szczególnie nastawia się na dostarczenie Internetu satelitarnego w Indiach, bo to ogromny i chłonny rynek. OneWeb musi się spieszyć bo chrapkę na rynek indyjski ma Starlink Elona Muska.

Firma OneWeb jest w trakcie budowy i stopniowego wynoszenia około 716 satelitów - tylko nieco ponad 100 z nich znajduje się już na orbicie. Wszystkie 716 satelitów zostanie umieszczona na orbicie 1200 km, a więc ponad 2 razy wyżej niż satelity konkurencyjnej usługi Starlink. FCC wydała zgodę na budowę i wyniesienie 720 satelitów w fazie 1.

Firma OneWeb, która obecnie już wyszła z procesu bankructwa, pozyskała 330 mln euro (400 mln dol.) dofinansowania.

Dwaj inwestorzy dofinansowali jednak firmę OneWeb: 350 mln dol. pochodzi od japońskiego giganta medialnego SoftBank, a dodatkowe 50 mln dol. od Hughes Networks Systems.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM900 RC20 UHD Triple Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 399 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...
reklama