reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina zakazuje importu odbiorników z Rosji

dodano: 2021-01-17 12:39 | aktualizacja: 2021-01-18 19:50
autor: RO | źródło: mediasat.info

sharp aquos bl android tv 360px.jpg Narodowa Rada Ukrainy ds. telewizji i radia zareagowała na wejście nowej ustawy w Federacji Rosyjskiej, przewidującej obowiązkową preinstalację rosyjskiego oprogramowania na elektronice importowanej z zagranicy. Ukraiński regulator wezwał producentów do odmowy dostaw urządzeń z Rosji, a także do odmowy instalowania aplikacji w telewizorach i urządzeniach, które otwierają dostęp do rosyjskich treści.

ADB graphyne2 AndroidTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dlaczego rosyjska ustawa nie spodobała się Narodowej Radzie Ukrainy?

Faktem jest, że obowiązkowa preinstalacja rosyjskich aplikacji z listy zatwierdzonej przez Roskomnadzor oznacza import urządzeń w takim stanie na Ukrainę i jednocześnie otwiera dostęp do zakazanych, rosyjskich kanałów telewizyjnych. Zdaniem regulatora wiąże się to z tworzeniem "dodatkowych zagrożeń dla pokoju publicznego", zwiększeniem wpływu informacyjnego Rosji oraz nową zachętą dla "rozwoju piractwa na Ukrainie".

Oświadczenie Narodowej Rady jest reakcją państwa ukraińskiego na innowacje w Rosji. Od 1 kwietnia 2021 r. wszystkie urządzenia multimedialne, takie jak telewizory, odtwarzacze, telefony, które są produkowane w Federacji Rosyjskiej lub przeznaczone są do sprzedaży w Federacji Rosyjskiej, muszą mieć wstępnie zainstalowane 10 usług w oprogramowaniu fabrycznym: Wink, ivi, Okko, More.tv, Premier, Start, Kinopoisk, Smotrim, NTV i Pierwyj. Z praktyki wiadomo, że rosyjskie kanały i serwisy, które w większości są kontrolowane przez państwo, ignorują geolokalizację i aktywnie zalewają rynki byłej wspólnoty

- komentuje ekspert mediowy Ołeksandr Głuszczenko.


W związku z powyższym, Narodowa Rada zwróciła się do ukraińskich producentów i dostawców dekoderów, odtwarzaczy multimedialnych, smartfonów i innych urządzeń. Regulator prosi o wstrzymanie dostaw rosyjskiego sprzętu lub sprzętu przeznaczonego do sprzedaży w Rosji. Ponadto sieci handlowe, na wniosek Narodowej Rady, muszą zaprzestać instalowania aplikacji otwierających dostęp do zakazanych na Ukrainie rosyjskich programów przy sprzedaży urządzeń konsumentom.

W Rosji ustawa o obowiązkowej wstępnej instalacji aplikacji krajowych na urządzeniach zagranicznych weszła w życie na początku tego roku. Preinstalacja dotyka smartfony, tablety, komputery, odtwarzacze multimedialne i telewizory Smart TV. Ministerstwo przemysłu cyfrowego powinno każdego roku aktualizować listę, obejmującą aplikacje skierowane do rosyjskich użytkowników, z odwiedzinami ponad 100 tys. na dobę.

Źródło: mediasat.info 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Opticum OMS TRQ 5/6 Platinum Line

Multiswitch Opticum OMS TRQ 5/6 Platinum Line rozdziela sygnał z...

179 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Konwerter Quad Fuba DEK 417 LTE

Markowy, poczwórny konwerter Universal LNB Quad Fuba z filtrem LTE....

175 zł Więcej...