reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina zakazuje importu odbiorników z Rosji

dodano: 2021-01-17 12:39 | aktualizacja: 2021-01-18 19:50
autor: RO | źródło: mediasat.info

sharp aquos bl android tv 360px.jpg Narodowa Rada Ukrainy ds. telewizji i radia zareagowała na wejście nowej ustawy w Federacji Rosyjskiej, przewidującej obowiązkową preinstalację rosyjskiego oprogramowania na elektronice importowanej z zagranicy. Ukraiński regulator wezwał producentów do odmowy dostaw urządzeń z Rosji, a także do odmowy instalowania aplikacji w telewizorach i urządzeniach, które otwierają dostęp do rosyjskich treści.

ADB graphyne2 AndroidTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dlaczego rosyjska ustawa nie spodobała się Narodowej Radzie Ukrainy?

Faktem jest, że obowiązkowa preinstalacja rosyjskich aplikacji z listy zatwierdzonej przez Roskomnadzor oznacza import urządzeń w takim stanie na Ukrainę i jednocześnie otwiera dostęp do zakazanych, rosyjskich kanałów telewizyjnych. Zdaniem regulatora wiąże się to z tworzeniem "dodatkowych zagrożeń dla pokoju publicznego", zwiększeniem wpływu informacyjnego Rosji oraz nową zachętą dla "rozwoju piractwa na Ukrainie".

Oświadczenie Narodowej Rady jest reakcją państwa ukraińskiego na innowacje w Rosji. Od 1 kwietnia 2021 r. wszystkie urządzenia multimedialne, takie jak telewizory, odtwarzacze, telefony, które są produkowane w Federacji Rosyjskiej lub przeznaczone są do sprzedaży w Federacji Rosyjskiej, muszą mieć wstępnie zainstalowane 10 usług w oprogramowaniu fabrycznym: Wink, ivi, Okko, More.tv, Premier, Start, Kinopoisk, Smotrim, NTV i Pierwyj. Z praktyki wiadomo, że rosyjskie kanały i serwisy, które w większości są kontrolowane przez państwo, ignorują geolokalizację i aktywnie zalewają rynki byłej wspólnoty

- komentuje ekspert mediowy Ołeksandr Głuszczenko.


W związku z powyższym, Narodowa Rada zwróciła się do ukraińskich producentów i dostawców dekoderów, odtwarzaczy multimedialnych, smartfonów i innych urządzeń. Regulator prosi o wstrzymanie dostaw rosyjskiego sprzętu lub sprzętu przeznaczonego do sprzedaży w Rosji. Ponadto sieci handlowe, na wniosek Narodowej Rady, muszą zaprzestać instalowania aplikacji otwierających dostęp do zakazanych na Ukrainie rosyjskich programów przy sprzedaży urządzeń konsumentom.

W Rosji ustawa o obowiązkowej wstępnej instalacji aplikacji krajowych na urządzeniach zagranicznych weszła w życie na początku tego roku. Preinstalacja dotyka smartfony, tablety, komputery, odtwarzacze multimedialne i telewizory Smart TV. Ministerstwo przemysłu cyfrowego powinno każdego roku aktualizować listę, obejmującą aplikacje skierowane do rosyjskich użytkowników, z odwiedzinami ponad 100 tys. na dobę.

Źródło: mediasat.info 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...