reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Piecza” w Radiu Tok FM

dodano: 2021-01-20 02:49 | aktualizacja: 2021-01-20 15:46
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM We wtorek, 19 stycznia 2021 roku swoją premierę miała „Piecza”. To radiowy serial dokumentalny, w którym co wtorek przez cztery kolejne tygodnie Michał Janczura opowie o pieczy zastępczej - systemie, do którego co roku trafiają setki dzieci. Odcinków serialu będzie można słuchać na platformie podcastowej Tok FM (Agora) - na stronie internetowej tokfm.pl i w aplikacji Tok FM, a także na antenie stacji w audycji „Mikrofon Tok FM”.

Radio Tok FM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W czerwcu 2019 roku asystentka rodziny z Piaseczna zgłasza, że sześciorgu rodzeństwa dzieje się krzywda, że trzeba je zabrać z domu rodzinnego. I że zabezpieczyć trzeba także mieszkające tam psy. Pięć miesięcy później, w listopadzie psy są już bezpieczne. Dzieci na pomoc muszą czekać jeszcze cztery miesiące - aż do lutego 2020 roku.

- Radiowy serial „Piecza” opowiada o pełnym absurdów, niedoróbek i nielogiczności systemie, w którym dziecko nie jest podmiotem, ale przedmiotem. Przez pryzmat historii konkretnych dzieci i konkretnych rodzin autor dokumentu Michał Janczura wyjaśnia, jak skonstruowany jest system pieczy zastępczej, do którego trafiają dzieci opuszczające rodziny biologiczne. A także jak bardzo, nieraz za wszelką cenę i wbrew wszystkiemu, system stara się ich do siebie nie przyjąć - czytamy w opisie.

Każdy z odcinków serialu poświęcony jest innej części tego systemu - zmieniać się w nich będą bohaterowie, czyli odwiedzane przez Michała Janczurę rodziny i przepytywani z procedur urzędnicy. Słuchacze usłyszą nieraz wstrząsające historie dzieci, których zawiodły najbliższe im osoby. Niestety, nie wszystkie z tych opowieści mają szczęśliwe zakończenie.

Pierwszy odcinek „Pieczy” zatytułowany „Rodzina jest święta”, to brama do systemu. Pojawią się w nim już konkretne przykłady rodzin, dzieci i ich historii, które bywają tak nieprawdopodobne, że aż trudno uwierzyć, że wydarzyły lub wciąż wydarzają się naprawdę.

Co wtorek, przez cztery kolejne tygodnie, na stronie internetowej tokfm.pl i w aplikacji Tok FM redakcja rozgłośni publikować będzie kolejne odcinki serialu. Premiera pierwszej części nastąpiła we wtorek, 19 stycznia br. Oprócz tego pierwszy odcinek „Pieczy” będzie dostępny też w ramach podcastu Tok FM Select na platformach podcastowych. Serialu „Piecza” będzie można również posłuchać na antenie Tok FM - kolejne odcinki emitowane będą w dniu premiery w ramach audycji „Mikrofon Tok FM” po godzinie 20:00 (więcej tutaj).

To pierwszy radiowy serial dokumentalny przygotowany przez Radio Tok FM i Grupę Radiową Agory (GRA) oraz udostępniany w takiej formule.

Autorem i prowadzącym serial dokumentalny „Piecza” jest dziennikarz Radia Tok FM Michał Janczura; w researchu wspomagał go Michał Tomasik. Za produkcję odpowiada Magdalena Birecka, a za udźwiękowienie serialu Jarek Gawlik. Grafiki i identyfikację wizualną serialu przygotował Andrzej Piłatowicz.

Premierę serialu „Piecza” wspiera promocja antenowa w Radiu Tok FM, a także kampania na antenie stacji, na tokfm.pl oraz na profilach w mediach społecznościowych Tok FM.

„Piecza” - emisja we wtorki o godz. 20:00 w Radiu Tok FM.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik Fuba ODE8610 Stealth DVB-T/T2 HEVC

Fuba ODE8610 Stealth to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej...

129 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...