reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wiadomo, kto pokieruje HBO Max

dodano: 2021-01-20 15:13
autor: Jerzy Kruczek | źródło: HBO

HBO Max WarnerMedia ogłosiło, że obowiązki General Managera HBO Max w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) obejmie Christina Sulebakk, która wcześniej pełniła funkcję General Managera w HBO Europe.

HBO Max


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na nowym stanowisku Christina odpowiedzialna będzie za upgrade istniejących serwisów streamingowych HBO, które aktualnie dostępne są na europejskim rynku (HBO Nordic, HBO España, HBO Portugal oraz HBO GO w Europie Środkowo-Wschodniej), do HBO Max, co rozpocznie się w 2021 roku. Zajmie się także wprowadzaniem HBO Max na nowe rynki w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Christina Sulebakk będzie podlegać Johannesowi Larcherowi, zajmującemu stanowisko Head of HBO Max International.
 
Christina Sulebakk - General Manager HBO Max w regionie EMEA, fot. WarnerMedia

Zgodnie z wcześniejszym komunikatem, upgrade serwisów streamingowych HBO dostępnych na terenie Europy rozpocznie się w drugiej połowie 2021 roku. Zanim to jednak nastąpi, serwisy streamingowe HBO Europe będą w dalszym ciągu zapewniać abonentom dostęp do oferty programowej.

Christina Sulebakk zajmowała szereg kluczowych stanowisk kierowniczych w HBO Europe i odegrała ważną rolę we wprowadzaniu na rynek serwisów HBO Nordic, HBO España i HBO Portugal. Brała także aktywny udział w rozwoju usług streamingowych HBO w Europie Środkowej oraz opracowaniu strategii wejścia na rynek dla HBO Max LatAm.

Dzisiaj Sulebakk przedstawiła skład swojego nowego zespołu kierującego HBO Max w regionie EMEA, którego członkowie mają bogate doświadczenie na rynku platform streamingowych w Europie.

Szefową zespołu Content Experience została Line Mykland, która będzie odpowiedzialna za rozwój i wdrażanie strategii programowej oraz wizji HBO Max w regionie EMEA - z naciskiem na dopasowanie jej do preferencji lokalnych widzów i lokalnej specyfiki. Mykland pracuje w HBO od 2012 roku i aktywnie uczestniczyła w pracach związanych z rozpoczęciem działalności serwisu HBO Nordic. Odegrała w HBO Europe kluczową rolę w rozwoju usług OTT oraz optymalizacji działań dotyczących programu, produktu, technologii i działań operacyjnych, aktualnie bierze aktywny udział w pracach związanych z wprowadzeniem na rynek HBO Max.

Roberto Soto poprowadzi dział Growth Marketing. Będzie on kierował pracami zespołów Commercial Strategy & Business Development, Subscriber Acquisition, CRM & Customer Service, Social, Brand, Digital Creative oraz Activations & Publicity. Roberto Soto właśnie dołączył do firmy, wnosząc rozległe doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w obszarze strategii i działań operacyjnych w serwisach streamingowych w Ameryce Łacińskiej, Stanach Zjednoczonych i Europie.

Brett Horowitz obejmie stanowisko szefa działu Data, Insights & Planning. Będzie odpowiedzialny za nadzorowanie pracy zespołów ds. finansów i strategii, oraz danych i analiz. Horowitz pracuje w koncernie WarnerMedia od ponad 17 lat. Swoją karierę rozpoczął w Nowym Jorku w biurze HBO, gdzie pełnił różne funkcje w dziale finansowym, wspierał międzynarodowe spółki HBO oraz działalność działu technicznego. Ostatnio Horowitz pełnił funkcję CFO w HBO Nordic w Sztokholmie.

Tobias Andersson obejmie stanowisko szefa działu prawnego regionu EMEA. Tobias dołączy do globalnego zespołu prawnego HBO Max, nadzorowanego przez Davida Ho. Andersson ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w segmencie usług OTT i serwisów streamingowych w Europie. W 2014 dołączył do spółki HBO Nordic jako General Counsel. Ostatnio pracował na stanowisku zastępcy General Counsel w HBO Europe.

Andreas Ferdinand będzie szefem działu Product Development. Ferdinand będzie raportował do regionu EMEA, jak również do globalnego działu produktu HBO Max, którym kieruje Sarah Lyons. Wraz z zespołem będzie rozwijać aplikację na wszystkich głównych platformach w regionie EMEA. Ferdinand ma 18 lat doświadczenia w obszarze rozwoju produktów konsumenckich dla branży telekomunikacyjnej i medialnej, w HBO Europe pracował od 2019 roku.

Mark Spivey zajmie stanowisko Talent Lead. Do jego obowiązków będzie należało opracowywanie strategii HR, która wspiera realizację priorytetów HBO Max i kształtuje kulturę organizacji w regionie EMEA. Spivey ma ponad 30 lat doświadczenia jako biznes partner i ekspert HR w międzynarodowych spółkach. Do zeszłego roku pracował na stanowisku Head of HR w HBO Europe, by po przejściu do WarnerMedia opracować założenia podejścia koncernu w zakresie rozwoju i budowania zaangażowania pracowników, ocen pracowniczych i efektywności pracy.
 

- Ze wsparciem ze strony takiego zespołu kadry kierowniczej, która ma bogate, wieloletnie doświadczenie na rynku platform streamingowych, oraz zespołami ich wysoko wykwalifikowanych specjalistów, jesteśmy w pełni gotowi, aby upgrade’ować serwisy streamingowe HBO do HBO Max w całej Europie, a także planować i wchodzić na nowe rynki w regionie EMEA w nadchodzących latach. Wiem, że mogę liczyć na wsparcie wszystkich naszych kolegów z WarnerMedia oraz członków globalnego zespołu HBO Max i bardzo cieszę się, że wspólnie z nimi przystępujemy do realizacji ambitnych planów związanych z HBO Max - powiedziała Christina Sulebakk.

Zespół HBO Max EMEA będzie współpracował blisko z WarnerMedia International oraz Priyą Dogrą, President w WarnerMedia EMEA & Asia (z wyłączeniem Chin) oraz członkami jej zespołu, w tym Hannesem Heyelmannem (Programming), Antonym Rootem (Original Production), Pierrem Branco (Affiliate Sales) i Vanessą Brookman (Kids). Współpraca kierownictwa i podlegających im w wymienionych obszarach zespołów już się rozpoczęła i odgrywa kluczową rolę dla sukcesu HBO Max w regionie EMEA.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 890 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...