reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Białoruski satelita ma już 5 lat

dodano: 2021-01-20 16:00
autor: RO | źródło: tvnews.by

Belintersat 15 stycznia 2021 r. minęło 5 lat od wyniesienia na orbitę geostacjonarną satelity Belintersat 1, który jest kluczowym elementem białoruskiego systemu łączności i nadawania satelitarnego. Już ponad 200 kanałów jest transmitowanych przez Belintersat 1 na pozycji orbitalnej 51,5°E.

Belintersat 1 uplink


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Głównymi użytkownikami usług są dystrybutorzy treści telewizyjnych i radiowych. Dzisiaj satelita Belintersat 1 służy do dystrybucji telewizji i radia w innych krajach Europy Środkowej i Zachodniej oraz Afryki.

Rozwój białoruskiego systemu łączności satelitarnej jest kontynuowany. W czwartym kwartale 2020 r. w kompleksie kontroli naziemnej we wsi Stańkowo w rejonie dzierżyńskim uruchomiono sprzęt do zarządzania i ochrony treści DRE-Crypt. Z jego pomocą operator zacznie dostarczać krajowym i zagranicznym dystrybutorom treści usługi tworzenia pakietów programowych z możliwością ich szyfrowania i odpłatnego udostępniania.

Planowany okres eksploatacji białoruskiego satelity ma minąć w 2031 roku.

Belintersat 1 to pierwszy satelita telekomunikacyjny Białorusi, wyniesiony na orbitę 15 stycznia 2016 roku z chińskiego kosmodromu Xichang przy pomocy rakiety nośnej Long March 3B. Satelita pracuje na nowej pozycji orbitalnej 51,5°E. Belintersat 1 został wyposażony w 20 transponderów w paśmie C i 18 transponderów w paśmie Ku o szerokości 36 MHz oraz dodatkowo w 4 transpondery pasma Ku o szerokości 54 MHz.

Przeczytaj także: Jak odbierać kanały z pozycji orbitalnej 51,5°E?

Źródło: tvnews.by 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka HD Velocap Plus

Urządzenie pozwalające na nagrywanie z HDMI materiału wideo wysokiej rozdzielczości...

439 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) to urządzenie wspierające...

299 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...
reklama