reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Babilon Berlin” 3 w kanale Epic Drama

dodano: 2021-01-20 07:42 | aktualizacja: 2021-01-20 23:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World/satkurier.pl

Epic Drama „Babilon Berlin” W czwartek, 28 stycznia br. o godz. 21:30 w kanale Epic Drama wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 3. sezonu niemieckiego serialu „Babilon Berlin” („Babylon Berlin”). Wcześniejsze odcinki tej produkcji emituje obecnie stacja HBO3. A co wydarzy się w premierowej odsłonie tego serialu?

Epic Drama „Babilon Berlin”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Berlin, wrzesień 1929 roku. Metropolia pogrąża się w chaosie. Wszystko ulega radykalnym zmianom - gospodarka, kultura, polityka i podziemny światek. Spekulacja i inflacja zżerają już fundamenty młodej jeszcze Republiki Weimarskiej. Rosnąca bieda i bezrobocie kontrastują z ekscesami i rozpustą nocnego życia miasta i jego ogromną twórczą energią.

W gorącym klimacie spekulacyjnego szaleństwa i zmian politycznych, w studiach filmowych Babelsberg kręcony jest jeden z pierwszych w owym czasie filmów dźwiękowych, w którym występuje gwiazda filmowa Betty Winter. Młoda aktorka umiera tragicznie na planie. Kiedy nadinspektor Rath i policyjna stażystka Charlotte Ritter rozpoczynają śledztwo w tej sprawie, kolejne zgony potwierdzają ich podejrzenia - nie był to nieszczęśliwy wypadek, a morderstwo. Wstępne dochodzenie sugeruje związek z berlińskim światkiem podziemnym. Znów pojawia się Ormianin, który we wszystkim macza palce. To on sfinansował film, więc wszystko wskazuje na wojnę między szefami podziemia. Kiedy jego partner biznesowy, Walter Weintraub, zostaje zwolniony z więzienia, obaj podejmują walkę o przetrwanie. 

- „Babilon Berlin” to wielowarstwowy i zrealizowany z rozmachem serial z udziałem wielu znakomitych aktorów. W trzecim sezonie w obsadzie pojawią się nowi aktorzy: Ronald Zehrfeld, Meret Becker, Sabin Tambrea, Hanno Koffler, Martin Wuttke, Trystan Putter, Peter Jordan, Caro Cult, Saskia Rosendahl i Bernhard Schütz. Serial zachwycił krytyków na całym świecie i zdobył wiele międzynarodowych nagród, w tym: Deutscher Fernsehpreis, Grimme Prize, BAMBI dla „Najlepszego niemieckiego serialu telewizyjnego”, Bayerischer Fernsehpreis, Austrian Romy, Hiszpańską Nagrodę Telewizyjną Premios Onda oraz nagrodę Magnolia na Festiwalu Telewizji w Szanghaju. Europejska Akademia Filmowa przyznała serialowi nowo powstałe wyróżnienie za „Osiągnięcia w produkcji seriali fabularnych” (European Achievement in Fiction Series Award) - czytamy w komunikacie (więcej tutaj).


Dodajmy, iż wcześniejsze odcinki tego serialu mogą obecnie oglądać widzowie kanału HBO3 (więcej tutaj).
 
Liv Lisa Fries w serialu „Babilon Berlin”, foto: Viasat World
Liv Lisa Fries w serialu „Babilon Berlin”, foto: Viasat World


„Babilon Berlin” - sezon 3., emisja w czwartki (od 28 stycznia 2021 roku) o godz. 21:30 w kanale Epic Drama.
Wcześniejsze odcinki tego serialu mogą obecnie oglądać widzowie stacji HBO3.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2021

10 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...