reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Samochód elektryczny Sony Vision-S w Europie [wideo]

dodano: 2021-01-21 23:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: Sony Vision

Sony Vision-S auto elektryczne 360px.jpg Pierwszy samochód elektryczny japońskiego Sony Vision-S wyjechał na europejskie drogi publiczne, a konkretnie pokazano go w Austrii. Film demonstracyjny pojawił się na oficjalnym kanale firmy Sony na YouTube.

Sony
Sony Vision-S auto elektryczne samochód elektryczny760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sony Vision-S był testowany na drogach Austrii pod koniec 2020 roku. Samochód o numerach rejestracyjnych tego kraju poruszał się nie tylko po drogach podmiejskich, ale także po ulicach miast.

Prototyp otrzymał system autopilota - podczas testów był dosłownie wypełniony kamerami, czujnikami i lidarami. Samochód elektryczny Sony jest połączony bezprzewodowo z 5G. Vision-S jest napędzany dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 272 KM. Sedan Sony Vision-S rozpędza się do prędkości 240 km/h.

Samochód elektryczny własnej konstrukcji został ogłoszony przez Sony na targach CES 2020. Sony obiecało doprowadzić go do prób pod koniec roku, ale nie określiło terminu rozpoczęcia sprzedaży swojego auta elektrycznego. Partnerem w tworzeniu Vision-S został austriacki producent samochodów Magna Steyr.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...