reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Lód, skarby i tajemnice w lutym w History

dodano: 2021-01-21 23:50
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

History W lutym br. dokumentalno-rozrywkowy kanał History w ramach pasma „Zima tajemnic” poleca swoim widzom szczególnie takie produkcje programowe jak „Tajemnice skute lodem”, „W pogoni za skarbem” i „Roswell: pierwszy świadek”.

History Travis Fimmel („Wikingowie”), Rick Harrison („Gwiazdy lombardu”)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, „Zima tajemnic” nie odpuszcza. Przed widzami mrożące krew w żyłach nowości poświęcone największym zagadkom ludzkości. Od wtorku, 2 lutego br. widzowie poznawać będą „Tajemnice skute lodem” - co kryje się pod warstwami lodu w najbardziej niedostępnych miejscach planety? Twórcy programów „Klątwy Wyspy Dębów” i „Niewyjaśnionych tajemnic świata” zaprezentowali nowy program - „W pogoni za skarbem”. Gospodarzami programu są poszukiwacze - Rick Lagina i Marty Lagina. Nie zabraknie też ciekawostek dla fanów pozaziemskiego życia - przed widzami premiera serii „Roswell: pierwszy świadek”.

Luty 2021 roku w ofercie kanału History:

„Zima tajemnic”:
emisja: we wtorki i środy o 21:00
- We wtorki i środy od godziny 21:00 zabieramy was w świat tajemnic, w którym dreszcz chodzi po plecach - nie tylko z zimna, a przyspieszony z emocji oddech aż paruje. Pójdziemy tropem największych zagadek ludzkości ze skrzypiącym pod stopami śniegiem - zapowiada nadawca (więcej tutaj).

„Zima tajemnic”:
„Tajemnice skute lodem” („Secrets in the ice”)
emisja: we wtorki (od 2 lutego br.) o 21:00

Nowy serial dokumentalny. Jak czytamy w opisie, twórcy odwiedzają najbardziej odludne, nieprzyjazne i mroźne miejsca na naszej planecie, by ujawnić tajemnice skryte pod warstwami lodu. Łącząc generowane komputerowo obrazy z zaawansowaną technologią skanowania i badaniami naukowymi program przedstawia nieznane, przez tysiąclecia niewidoczne artefakty. Analizuje w jaki sposób i dlaczego znalazły się na odległych krańcach Ziemi, a także rozważa, jakich jeszcze innych sekretów może strzec lodowa pokrywa.

„Zima tajemnic”:
„W pogoni za skarbem” („World’s Greatest Treasure Mysteries”)
emisja: w środy (od 17 lutego br.) o 21:00

Twórcy „Klątwy Wyspy Dębów” i „Niewyjaśnionych tajemnic świata” prezentują nowy serial, którego gospodarzami są Rick Lagina i Marty Lagina. Jak czytamy w opisie, ośmioodcinkowy program dokumentalny poświęcono niezwykłym przeszłym, obecnym i (być może) przyszłym wyprawom, których celem jest odnalezienie ukrytych skarbów. Frapujące opowieści o drogocennych przedmiotach wzbogacają rozmowy z ich łowcami oraz wywiady z historykami i ekspertami. Tu, gdzie było to możliwe, ekipa filmowa na miejscu dokumentowała przebieg prac poszukiwawczych, dzięki czemu widzowie mogą przenieść się w najodleglejsze zakątki globu i wraz z uczestnikami wypraw przeżywać towarzyszące im emocje. Przedstawione historie dotyczą skarbów słynnych piratów, jak kapitan Kidd, czy wyjętego spod prawa Jesse Jamesa, ale też złota Azteków, bezcennych historycznych artefaktów z przeszłości Ameryki czy zatopionych statków przewożących kosztowności. Serial opowiada o spełnionych i niespełnionych marzeniach odkrycia fortuny, ale też ujawnia nowe szczegóły i wskazówki dotyczące wcześniejszych ekspedycji, a nawet śledzi postępy niektórych z tych, które właśnie są prowadzone.

„Zima tajemnic”:
„Roswell: pierwszy świadek” („Roswell: The First Witness”)
emisja: w środy (od 24 lutego br.) o 22:00

Program „Roswell: Pierwszy świadek” wykorzystuje nowe, zaawansowane technologie, by zbadać tajemnice katastrofy z 1947 roku w Roswell. Seria opowiada o wnukach majora Jesse Marcela, pierwszej osoby, która zbadała wrak. Śledztwo prowadzi Ben Smith, były agent CIA (Central Intelligence Agency). Rodzina uważa, że major Marcel został zmuszony przez rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki do zaprzeczenia, że kiedykolwiek widział UFO (Unidentified Flying Objects). Posiadają dziennik majora Marcela, który prawdopodobnie zawiera zakodowane wskazówki dotyczące prawdy o tym, co wydarzyło się w Roswell, oraz wskazówki i nowe dowody odkrywające, gdzie nadal może znajdować się wrak statku.
 
Rick Lagina i Marty Lagina w programie „W pogoni za skarbem”, foto: A+E Networks
Rick Lagina i Marty Lagina w programie „W pogoni za skarbem”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

309 zł Więcej...